Trwa ładowanie...

Z siniakami trafiła do szpitala. Lekarze od razu zawiadomili służby

Rodzice zgłosili się z córką do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim z powodu siniaków pojawiających się na jej ciele. Zaniepokojeni lekarze zawiadomili odpowiednie służby. Dziecko odebrano rodzicom, jednak okazało się, że dziewczynka nie była ofiarą przemocy domowej.

Dziecko odebrali pracownicy centrum pomocy rodzinie przy policyjnej eskorcie
Dziecko odebrali pracownicy centrum pomocy rodzinie przy policyjnej eskorcie (Getty Images)

1. Odebrali rodzicom dziecko

Aurelia urodziła się 5 lipca. Rodzice postanowili zgłosić się z córką do lekarza rodzinnego po tym, jak na jej ciele zaczęły się samoistnie pojawiać siniaki. Rodzinę skierowano do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, w którym personel medyczny podejrzewał, że dziecko jest ofiarą przemocy domowej, o czym powiadomił odpowiednie służby.

Dziewczynka została wypisana z placówki po kilku dniach, a rodzice ponownie udali się z nią do lekarza rodzinnego. On również zaczął podejrzewać, że Aurelia jest bita, stąd na jej ciele liczne zasinienia.

Również on sytuację dziecka zgłosił służbom. Dziewczynka została odebrana rodzicom przez pracowników Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, którym asystowała policja. Aurelia trafiła do rodziny zastępczej.

Dziewczynka wróciła do rodziny
Dziewczynka wróciła do rodziny (Getty Images)

Jej mama, pani Amanda wypowiedziała się w tej sprawie dla "Polsat News". Nie kryła bólu, jaki sprawiła rozłąka z dzieckiem. "Czułam się, jakby ktoś wyrwał mi serce" - powiedziała.

2. W sądzie wyjaśnił, co się stało

7 września, czyli miesiąc po odebraniu dziecka rodzicom, odbyła się rozprawa sądowa. W jej trakcie zeznawał biegły, który stwierdził, że siniaki na ciele dziecka nie są efektem przemocy, a zmianami chorobowymi. Rodzice odebrali córkę zaraz po rozprawie. "Ulga, kamień z serca spadł" - skomentował tata dziewczynki.

Rodzina będzie szukała pomocy u dermatologa, by znaleźć przyczynę problemów zdrowotnych dziecka.

Małgorzata Banach, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.