Trwa ładowanie...

Dziecko w Oknie Życia w Szczecinie. To pięciomiesięczna dziewczynka

Przy parafii Świętej Rodziny w Szczecinie umiejscowione jest Okno Życia. Siostry zakonne znalazły w nim pięciomiesięczną dziewczynką.

Zobacz film: "Adopcja dziecka - jakie warunki konieczne muszą spełnić przyszli rodzice?"

1. Dziecko w oknie życia w Szczecinie

10 października około 16:30 zadzwonił telefon w parafii przy ul.Korony Polskiej w Szczecinie. Siostra Joanna Kois była zaskoczona, że telefon zadzwonił o tak wczesnej porze, kiedy było jeszcze widno. Dzieci najczęściej przynoszone są po zmierzchu. Rodzice zazwyczaj boją się, że ktoś ich zobaczy przy Oknie Życia.

- O 16:30 zadzwonił nasz telefon, który jest zsynchronizowany z Oknem Życia. Od razu schodzimy na dół. Byłam zdziwiona, że ktoś zostawił dziecko, kiedy było jasno – mówi siostra Kois.

Dziewczynka ma około 5 miesięcy. Kiedy siostra Joanna ją znalazła, była spokojna i nie płakała. Dopiero kiedy zrobiło się wokół niej zamieszanie, tj. przyjechało pogotowie, zaczęła płakać, jednak szybko się uspokoiła.

Co się stało z dziewczynką?

- Dziewczynkę zabrało pogotowie i przewiozło do szpitala. Prawdopodobnie trafi do rodziny zastępczej – twierdzi siostra.

Okno Życia przy parafii przy ul.Korony Polskiej w Szczecinie zostało otwarte w październiku w 2009 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.