Trwa ładowanie...

Porwane dziecko odnalezione prawie 60 lat później

Avatar placeholder
14.06.2021 15:04
Dziecko odnalezione prawie 60 lat po porwaniu
Dziecko odnalezione prawie 60 lat po porwaniu (youtube)

"Płakałem przez cały dzień po otrzymaniu tej wiadomości" - przyznaje ojciec zaginionego w dzieciństwie mężczyzny. Chłopiec został porwany przed laty przez handlarzy ludźmi. Kilka dni temu ponownie spotkał się ze swoim tatą, który obecnie ma 90 lat.

spis treści

1. Porwanie na peronie

Ta wzruszająca historia rozpoczęła się prawie 60 lat temu, gdy 32-letni wówczas Luo Fengkun oczekiwał na pociąg na stacji kolejowej w okręgu Xuecheng na południu Chin wraz z 2-letnim synem Luo Yajunem. Mężczyzna przysnął na chwilę, a gdy się obudził, chłopczyka już nie było.

Rodzina dziecka przez następne lata próbowała go odnaleźć, ale niestety, bez rezultatu. Nie pomogły ogłoszenia, komunikaty w prasie, telewizji i radiu, a później w Internecie.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Dopiero 52 lata później, w 2015 r. rozpoczęto śledztwo z wykorzystaniem materiału DNA, którym kierował departament bezpieczeństwa publicznego w Zaozhuang. Przełom w sprawie nastąpił kilka dni temu.

Okazało się, że zaginiony, dziś 60-letni mężczyzna, został 58 lat temu porwany przez handlarzy ludźmi i wywieziony do Szanghaju, gdzie został adoptowany.

2. Wzruszające spotkanie po latach

90-letni Luo Fengkun mógł ponownie spotkać się ze swoim synem podczas specjalnie zaplanowanej ceremonii. "Płakałem przez cały dzień po otrzymaniu tej wiadomości. Jestem szczęśliwy. Szukałem go przez te wszystkie lata i teraz nie żałuję" - wyznał Luo Fengkun. Mężczyźni nie mogli opanować łez wzruszenia również w trakcie spotkania.

Spotkanie Luo Fengkun z synem Luo Yajun po 58 latach
Spotkanie Luo Fengkun z synem Luo Yajun po 58 latach (youtube)

Tej wspaniałej chwili nie doczekała matka Luo Yajuna, która niestety zmarła w 2010 roku.

W styczniu 2021 r., ze względu na skalę problemu, chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego zainicjowało kampanię, która ma na celu walkę z nielegalnymi praktykami, jakimi są porwania dzieci i handel ludźmi.

Eksperci szacują, że każdego roku w Chinach znika do 70 tys. dzieci. Najbardziej narażeni na porwanie są właśnie chłopcy, szczególnie na południu kraju, gdzie istnieje silna tradycja posiadania syna. Rodziny, które posiadają same córki, są niestety w stanie zapłacić sporo pieniędzy za możliwość wychowywania chłopca.

Do tej pory udało się zidentyfikować ponad 1600 dzieci, które były ofiarami porwań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze