Trwa ładowanie...

Dziecięcy pokój marzeń. Jak go urządzić, żeby był przestrzenią do zabawy?

Avatar placeholder
02.12.2019 10:37
Dziecięcy pokój marzeń. Jak go urządzić, żeby był przestrzenią do zabawy?
Dziecięcy pokój marzeń. Jak go urządzić, żeby był przestrzenią do zabawy? (https://konsimo.pl/kolekcja/mirum?utm_source=parenting&utm_medium=artykulsponsorowany&utm_campaign=mirum)

To, jak wygląda najbliższe otoczenie dziecka, bezpośrednio wpływa na jego rozwój, kształtowanie się funkcji poznawczych, poczucia estetyki, kreatywności. Dlatego od mebli do pokoju dziecięcego wymaga się obecnie coraz więcej.

Już dawno minęły czasy, kiedy meble do pokoju dziecięcego różniły się od tych dla dorosłych tylko rozmiarem. Współczesne mebelki dla maluchów mają być bezpieczne, solidne, dostosowane do wieku i potrzeb dziecka, funkcjonalne, a także – co staje się coraz bardziej pożądana cechą – nadążające za trendami wnętrzarskimi.

1. Meble… do zabawy?

Pokój dziecka powinien pobudzać kreatywność i być przestrzenią inspirującą do zabawy. Nie tylko zabawki, ale też meble i samo urządzenie wnętrza dla dziecka musi kryć w sobie zaproszenie aktywności, rozwijania wyobraźni, snucia dziecięcych fantazji. Taki efekt „placu zabaw” można osiągnąć np. malując jedną ze ścian lub powierzchnię mebla farbą tablicową, układając dywan czy wykładzinę „tematyczną” ( murawa, miasto, gra w klasy, itp.) lub wybierając specjalne meble. Dobrym przykładem mebli, które wykraczają daleko poza funkcje praktyczne jest kolekcja MIRUM od konsimo., która pozwala stworzyć… miasteczko. Poszczególne mebelki nawiązują kształtem i detalami wykończenia do domków: z drzwiami, dachami, okienkami. Odpowiednie ustawienie może stworzyć iluzję uliczki w, dając dziecku pożywkę do wyobraźni i niekończących się pomysłów do zabawy. Miękki daszek domku może być wygodnym legowiskiem albo zjeżdżalnią, regaliki domkami dla lalek, a szafy – kryjówkami.

2. Praktyczne, ładne, a może jak z bajki?

Dobre meble do pokoju dziecka to takie, które łączą wiele cech. Ponieważ pokój dziecka to jego mały świat, mebelki muszą oferować mnóstwo łatwo dostępnej dla dziecka powierzchni do przechowywania ubranek i zabawek, zapewniać miejsce do zabawy, nauki, spania. Funkcjonalność jednak pod żadnym pozorem nie może wykluczać estetyki! Zgodnie z zasadą „czym skorupka za młodu…” powinniśmy otaczać dziecko przedmiotami o wysokich walorach wizualnych, zaprojektowanych zgodnie ze zdolnościami i potrzebami percepcyjnymi dziecka. Dlatego coraz więcej mebli dla dzieci projektowanych jest we współpracy z naukowcami. Kolekcja MIRUM była współtworzony przez konsimo. z prof. dr hab. Inż. Jerzym Smardzewskim z Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. Jolantą Usarewicz-Owsian i prof. Markiem Owsianem z Uniwersytetu Artystycznego Katedry Mebla w Poznaniu. W efekcie powstały mebelki dostosowane funkcjonalnie do potrzeb maluchów, wspierające ich rozwój, a także wyjątkowe pod względem wizualnym. MIRUM wpisuje się w trendy przyjaznej stylistyki skandynawskiej, z charakterystyczną łagodną bielą połączoną z ciepłymi pastelami.

3. Po pierwsze – bezpieczne.

Zdecydowanym priorytetem w wyborze mebli do pokoju dziecka jest bezpieczeństwo. Dlatego koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy kolekcja ma niezbędne atesty, a same meble są wytrzymałe, stabilne i trwałe. Wyobraźnia dzieci, a także energia maluchów bywają niespożyte, dlatego trzeba mieć pewność, ze mebel udźwignie, także dosłownie, pomysły dzieci. Kolekcja MIRUM od konsimo. bezpieczeństwo postawiła na czele priorytetów projektu. Pryzma przy daszkach dopuszcza obciążenie do 120kg, a gruba, dwustronnie kolorowa płyta 16mm i opatentowane łączenie sprawiają, że mebelki jest wyjątkowo stabilne, wytrzymałe i trwałe.

4. O jakich cechach mebli musisz pamiętać, urządzając pokój dla dziecka?

Bezpieczeństwo. Dzieci mają sto pomysłów na minutę, dlatego urządzając pokój dziecka weź pod uwagę ich „kreatywność”: wspinanie się na meble, skakanie po nich, używanie np. szuflad czy krzesełek, jako pojazdów czy chowanie się we wnętrzach szuflad czy szaf. Kolekcja MIRUM z konsimo. została zaprojektowana ze szczególnym naciskiem na wytrzymałość, stabilność i trwałość, gotową sprostać dziecięcej fantazji i energii. Opcja wyłożenia miękkim materiałem powierzchni mebli czy liczne zaoblenia czynią MIRUM przyjaznym dla dziecięcej energii.

Funkcjonalność. Mebelki do pokoju dziecka mają do spełnienia szereg zadań, dlatego też w kolekcji powinny się znaleźć elementy gotowe im sprostać: pojemne półki i szuflady w komodach i szafach, liczne schowki na zabawki i drobiazgi, miejsce do rysowania, nauki oraz elementy, które można zaadaptować do zabawy. Mebelki z projektu MIRUM dla konsimo. umiejętnie i z uwzględnieniem potrzeb dziecka łączą te funkcje, stanowiąc optymalne rozwiązanie do każdego dziecięcego pokoju.

Kolorystyka. Pokój dziecka to kraina kolorów i kształtów. Dostarczają ich takie elementy, jak zabawki, ozdoby, pościel, dywaniki. Dlatego specjaliści doradzają, żeby wybierać proste, nieskomplikowane w formie meble, najlepiej w jasnych, jednolitych kolorach. Biel i pastele obecne w MIRUM konsimo. świetnie wpisują się w tą estetykę, pozwalając mebelkom wkomponować się w wielokolorowy świat pokoju malucha.

Estetyka. Dziecko chłonie świat wszystkimi zmysłami, dlatego powinniśmy otaczać je przedmiotami ładnymi, estetycznymi, dobrze zaprojektowanymi. Dobrze zaprojektowane, ładne otoczenie kształtuje poczucie estetyki na całe życie. MIRUM z kolekcji konsimo. czerpią z designu skandynawskiego, który charakteryzuje się wysmakowaną prostotą, zarówno w kwestii kształtów, jak i kolorów, stawiając na równi funkcję i formę. Biel, szarość i pastele pozwalają na wiele zestawień aranżacyjnych, z których każde będzie prezentować się stylowo i nowocześnie.

Zabawa. Meble nie mogą być nudne! Muszą wpisywać się w rozwijającą się nieustannie wyobraźnię dziecka, inspirować ją i pobudzać. Mebelki, które są jednocześnie placem zabaw dla dziecka to pomysł MIRUM z konsimo. Poszczególne elementy to domki, z których możemy stworzyć całe miasteczko, z dachami do zjeżdżania i siedzenia, szafami do zabawy w chowanego i regalikami- domkami dla lalek.

Polecane dla Ciebie