Trwa ładowanie...

Została okrzyknięta "najmłodszą rolniczką". Trudno uwierzyć, ile lat ma dziewczynka

Urocza dwulatka szturmem podbiła internet i została okrzyknięta "najmłodszą rolniczką w Wielkiej Brytanii". Filmik, na którym widać jak opiekuje się krowami na rodzinnej farmie, stał się hitem TikToka.

Została okrzyknięta "najmłodszą rolniczką w Wielkiej Brytanii"
Została okrzyknięta "najmłodszą rolniczką w Wielkiej Brytanii" (TikTok)
spis treści

1. Dwuletnia rolniczka

Ina-Grace kocha zwierzęta. Dziewczynka mieszka na farmie w hrabstwie Fermanagh w Irlandii Północnej ze swoją mamą Victorią Byers.

32-latka pod pseudonimem @vbyers prężnie działa na TikToku, gdzie pokazuje codzienne życie swojej rodziny.

- Ina-Grace jest przesłodka, uwielbiam ją nagrywać. Na moich filmikach chciałam pokazać wyjątkową więź łączącą moją córeczkę ze zwierzętami. Ina-Grace opiekuje się nimi, karmi je i z nimi rozmawia. Nie przypuszczałam, że te nagrania podbiją TikToka - relacjonuje Victoria.

@vbyers The Adventures of a 2 year old Dairy Farmer Milking her cows #farmer #milkingcows #cute #girlscandoittoo ♬ Happy Up Beat (Medium) - TimTaj

32-latka twierdzi, że jej córka jest urodzoną rolniczką.

- Kocha spędzać czas na farmie. Zakłada swoje ulubione kalosze i jest gotowa do pracy. Do niczego jej nie zmuszamy, sama oferuje swoją pomoc. Ma nawet swoją krowę, o którą szczególnie się troszczy - opowiada mama dziewczynki.

Córka pomaga mamie na farmie
Córka pomaga mamie na farmie (TikTok)

Victoria dodaje, że bardzo dba o bezpieczeństwo swojej córeczki.

- Ina-Grace przeszła krótkie szkolenie - wie, czego nie może dotykać, gdzie nie może wchodzić. Poza tym zawsze mam ją na oku - przekonuje 32-latka.

2. Bezpieczeństwo dzieci podczas prac polowych

Z badań Instytutu Medycyny Wsi wynika, że podczas prac polowych zdarzają się wypadki, na skutek których dzieci doznają różnych obrażeń, a nawet tracą życie.

Powstaje więc pytanie - czy rodzice mogą angażować dzieci do prac w rodzinnym gospodarstwie rolnym?

Tak, ale pod warunkiem, że wykonywane czynności nie stwarzają zagrożeń dla ich zdrowia i wszechstronnego rozwoju.

Warto zaznaczyć, że dzieci nie powinny bawić się w roboczej części gospodarstwa, gdyż może to być dla nich niebezpieczne. Ponadto wytłumaczmy najmłodszym, że przebywanie w pomieszczeniach gospodarczych może być dla nich szkodliwe np. ze względu na zakażenie drobnoustrojami chorobotwórczymi, infekcje skóry i górnych dróg oddechowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.