Trwa ładowanie...

Chciał pomóc dziadkowi. Krzyk dziecka było słychać z daleka

W miejscowości Hoczew na Podkarpaciu miał miejsce wypadek. Poszkodowany został 12-letni chłopiec, który pomagał swojemu dziadkowi podczas prac polowych. Chłopiec włożył rękę do maszyny. Potrzebna była szybka pomoc.

Zobacz film: "Defekty odporności u dzieci"

spis treści

1. Wypadek na polu w Hoczewie. 12-latek pomagający przy sadzeniu ziemniaków doznał poważnych obrażeń

W miejscowości Hoczew wydarzył się wypadek. Kilku członków rodziny wykonywało pracę na polu, polegającą na sadzeniu ziemniaków. 12-latek pomagał swojemu 75-letniemu dziadkowi, siedząc na sadzarce przypiętej do ciągnika. Nagle mężczyzna usłyszał przerażający krzyk dziecka.

Jak się okazało, chłopiec włożył rękę do sadzarki i został poważnie okaleczony.

Natychmiast wewano pomoc i dziecko zabrał śmigłowiec LPR do szpitala. Na miejscu wypadku interweniowali też policjanci z powiatu leskiego. Według ustaleń podkarpackiej policji maszyny były w dobrym stanie, a kierowca ciągnika był trzeźwy. Funkcjonariusze ostrzegają, że podczas prac rolniczych powinno się zwrócić szczególną uwagę na dzieci, które w tych czynnościach uczestniczą.

„Apelujemy o baczne zwracanie uwagi na dzieci, które towarzyszą dorosłym w polu! Rodzice mogą angażować dzieci do różnych prac, w tym prac związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego, ale pod warunkiem, że wykonywane czynności nie stwarzają zagrożeń dla ich zdrowia i życia” – apelują policjanci.

Podczas pracy w polu łatwo o nieszczęśliwy wypadek, który może zakończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet utratą życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.