Trwa ładowanie...

Dwie zamrażarki kobiecego mleka. "Jak ona tego dokonała?"

 Maria Krasicka
22.09.2021 14:01
Dwie zamrażarki kobiecego mleka. "Brawo mamo!"
Dwie zamrażarki kobiecego mleka. "Brawo mamo!" (TikTok)

Nagranie na TikToku, na którym widać dwie zapełnione zamrażarki zrobiło furorę wśród użytkowników. Świeżo upieczony tata przyznał, że jego żona od sześciu miesięcy karmi ich synka, który nie jest w stanie przejeść ogromnych ilości mleka, a zawartość zamrażarek to nic innego jak kobiecy pokarm.

1. Nadprodukcja pokarmu

Młody tata dwójki dzieci Dylan Bousselot opublikował na TikToku film, na którym prezentuje zawartość dwóch zamrażarek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oba urządzenia są całkowicie wypełnione odciągniętym pokarmem jego żony, Kodi.

"Wkrótce będzie potrzebna kolejna zamrażarka" – pisze i tłumaczy, że jego żona karmi od sześciu miesięcy i ewidentnie ma "nadprodukcję".

@dylanbousselot

Going to need another freezer soon ##breastfeeding ##oversupply ##dairycow ##wifeandmomlife ##6months

♬ original sound - Dadlifecrisis

W filmie słychać dźwięk z nagrania innego użytkownika @dadlifecriss: "Sprawa wygląda tak: mój syn ma dwa miesiące, a moja żona przez ten czas odciągnęła już tyle mleka. To tak, jakbyśmy prowadzili farmę mleczną".

2. Użytkownicy podzieleni

Zobacz film: "Koronawirus będzie atakował coraz młodszych. Prof. Szuster-Ciesielska tłumaczy"

Od momentu opublikowania film obejrzało ponad sześć milionów osób, z czego polubiło je prawie 900 tys. Jednak reakcje użytkowników były bardzo mieszane. Część z nich określiło młodą mamę jako dzielną.

"To niesamowite! Brawo mamo!" – napisał jeden z nich.

"Jak ona tego dokonała? Jestem miesiąc po porodzie i nie daję rady wyprodukować tyle, żeby starczyło dla mojego dziecka" – przyznała kolejna użytkowniczka.

Odciągnięty pokarm
Odciągnięty pokarm (TikTOk)

Natomiast byli też użytkownicy, którzy uważali, że przechowywanie takiej ilości pokarmu nie jest najlepszym pomysłem, a nadmiar powinien zostać przekazany do banku mleka.

"Wiele matek dałoby się pokroić, żeby mieć pokarm" – napisał użytkownik.

Bank mleka kobiecego to laboratorium, w którym przechowywane jest mleko kobiet postanawiających oddać pokarm potrzebującym, skrajnie niedożywionym noworodkom. Jest to bezpieczna procedura, ponieważ każda porcja mleka jest poddawana badaniom mikrobiologicznym. Dlatego w przypadku nadprodukcji warto rozważyć takie rozwiązanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze