Trwa ładowanie...

Domowa pułapka na muchy. Banalnie proste wykonanie

Avatar placeholder
16.06.2021 12:50
Domowa pułapka na muchy. Banalnie proste wykonanie
Domowa pułapka na muchy. Banalnie proste wykonanie (www.kurir.rs)

Muchy pojawiające się latem i pchające się do naszych domów to prawdziwa zmora. Nie tylko uprzykrzają nam życie swoim bzyczeniem, ale mogą też roznosić zarazki i zanieczyszczać jedzenie. Jest jednak sposób, żeby muchy omijały nasz dom. Wystarczy prosta pułapka.

spis treści

1. Domowa pułapka na muchy

Jeśli nie jesteście fanami lepów na muchy (nie znam nikogo, kto by był) i nie macie ochoty biegać za tymi owadami z łapką, powinniście wypróbować prostą pułapkę na muchy. Dzięki niej nawet nie pomyślą, żeby wlecieć do mieszkania przez otwarte okno.

Czego będziecie potrzebować? Wystarczy mieć pod ręką woreczek strunowy i kilka monet. Monety umieszczamy w woreczku, dolewamy wodę, zamykamy i wieszamy pułapkę na zewnątrz. Najlepiej zrobić to na tarasie, nad drzwiami balkonowymi lub nad oknem. Jak działa taka pułapka?

2. Dlaczego domowa pułapka na muchy działa?

Zobacz film: "Co odstrasza muchy? Jakie zapachy działają najlepiej"

Chociaż sam kształt pułapki może wydawać się dziwny, co do jej działania nie ma żadnych wątpliwości. Pułapka działa na zmysł wzroku much. Mieniące się w wodzie monety oślepiają muchy i dezorientują je. Ponadto woreczek z wodą jest przez nie traktowany jak przeszkoda nie do pokonania.

To wszystko sprawi, że muchy będą omijać otwarte okna i drzwi i przestaną wlatywać do domu.

Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na odstraszanie much i innych owadów uprzykrzających letni wypoczynek. Piszcie do nas przez dziejesie.wp.pl.

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie