Trwa ładowanie...

Dofinansowanie do kredytu dla młodych nie obejmie wszystkich. Rząd zmienia zasady

Rząd zmienia obietnicę dotyczącą wsparcia młodych rodzin. Okazuje się, że dofinansowanie kredytu mieszkaniowego nie będzie dotyczyło wszystkich małżeństw, ale tylko tych, w których dzieci dopiero się urodzą.

Zobacz film: "Jesteś singlem? Rząd ma dla ciebie niewiele. Minister: Tak to jest"

spis treści

1. Zmiany w programie dotyczącym kredytu

W ramach ogłoszonego w sobotę 15 maja Polskiego Ładu premier Mateusz Morawiecki obiecywał, że młode małżeństwa, które zasięgną kredyt hipoteczny na mieszkanie, będą mogły liczyć na pomoc państwa. Wsparcie miało być wypłacane parom, które mają dzieci, a jego wysokość zależeć od ich liczby. Teraz okazuje się, że sprawa wygląda nieco inaczej.

Program, który ma polegać na tym, że za każde dziecko w rodzinie rząd spłaci część kredytu, nie będzie dotyczył wszystkich. Skorzystają z niego tylko rodziny, w których dziecko dopiero przyjdzie na świat. Co to oznacza w praktyce?

Gdy program wejdzie w życie, obejmie te rodziny, które w tym momencie wezmą kredyt, i którym następnie urodzi się jedno, a później drugie dziecko. Dopiero po narodzinach tego drugiego dziecka, rząd będzie mógł spłacić za takie małżeństwo 20 tys. zł kredytu. Narodziny kolejnego potomka dają gwarancję spłacenia przez rząd 60 tys. zł.

Pary, które w tej chwili mają już trójkę dzieci, po wejściu w życie programu, będą musiały postarać się o kolejną dwójkę, by móc skorzystać z ulgi.

2. Program nie dla wszystkich

To jednak niejedyne zmiany. Ograniczenia dotyczą także programu "Mieszkanie bez wkładu własnego". Skorzystają z niego tylko osoby w wieku 20-40 lat.

Co więcej, w ramach programu obowiązywał będzie limit wartości mieszkania oraz zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Okazuje się, że ulga dotyczyć będzie tylko 80 tys. rodzin w ciągu roku. Warto więc się spieszyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.