Trwa ładowanie...

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza z funkcją zrównoważonej jonizacji?

Na ogół zdajemy sobie sprawę, że powietrze nie jest wolne od zanieczyszczeń, ale rzadko myślimy o tym, czy jest w nim odpowiednia ilość jonów dodatnich i ujemnych. A szkoda, bo ich obecność przy zachowaniu właściwych proporcji ma niebagatelny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

1. Powietrze – czy zawsze jest naszym przyjacielem

Mogłoby się wydawać, że nie ma życia bez powietrza, bo przecież musimy czymś oddychać. Tak, to prawda. Niemniej jednak to powietrze, które otacza nas na co dzień, nierzadko oprócz tlenu zawiera wiele niekorzystnych dla zdrowia związków i substancji. Sytuacja jest szczególnie trudna w sezonie jesienno-zimowym, gdy pojawia się smog, a wraz z nim dramatycznie rośnie ilość pyłów zawieszonych i dwutlenku węgla.

Wbrew pozorom permanentne przemęczenie, senność, bóle i zawroty głowy a czasem też objawy zbliżone do infekcji, nie są bezpośrednio powiązane z porą roku – ochłodzeniem i zmniejszeniem ilości światła słonecznego w ciągu dnia. To właśnie zanieczyszczone powietrze jest winowajcą.

Po prostu pod koniec roku jego stan się pogarsza, ale pora roku jako taka nie jest niczemu winna. I to jest dobra informacja, bo o ile na zmieniające się warunki atmosferyczne nie mamy wpływu, to na jakość powierza w domu już tak.

2. Dlaczego warto oczyszczać powietrze

Globalna walka z zanieczyszczonym powietrzem jest długa, powolna i mało skuteczna. Tego raczej nie zmienimy, ale możemy zadbać o jakość powietrza w warunkach domowych. To ono ma bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie, szczególnie najmłodszych członków rodziny. Małe dzieci większą część dnia spędzają w domu i dlatego trzeba zrobić wszystko, by miały jak najlepsze warunki.

Oczyszczacze powietrza Sharp w krótkim czasie uwalniają mieszkanie od kurzu i pyłu, ale też alergenów, grzybów, pleśni wirusów i bakterii.

Oczyszczanie powietrza ma znaczenie nie tylko w krótkim przedziale czasowym, gdzie czyste powietrze oznacza brak infekcji. Warto podejść do tematu bardziej perspektywicznie – mniejsza ilość infekcji oznacza mniejsze ryzyko pojawienia się alergii wziewnych. Te z kolei, jeśli nie będą leczone, mogą doprowadzić do rozwoju astmy oskrzelowej.

Z punktu widzenia dorosłych domowników warto oczyszczać powietrze dla lepszej jakości życia. Nie jest to wbrew pozorom pusty frazes. Oczyszczone powietrze oznacza znaczną poprawę samopoczucia i jakości snu, mniejsze ryzyko infekcji, lepszą koncentrację, poprawę pamięci, wydajniejszą pracę fizyczną i umysłową.

3. Jakie powietrze jest najzdrowsze dla ludzi

Oczywiście czyste, ale to nie wszystko. Ważna jest też zawartość w powietrzu jonów dodatnich i ujemnych. Wbrew pozorom te pierwsze, chociaż emitowane głównie przez urządzenia elektryczne, nie powinny być eliminowane jako szkodliwe. Ważne jest zachowanie równowagi między obecnymi w powietrzu anionami i kationami. W warunkach naturalnych powietrze zbliżone do ideału można znaleźć tam, gdzie nie sięgnęła cywilizacja: w lesie, nad strumieniem, przy wodospadzie.

Powietrze ma wyraźnie inny zapach, wydaje się bardziej rześkie i zdecydowanie świeższe. Zawiera średnio około 4000 jonów dodatnich i ujemnych. Także po burzy powietrze jest wyraźnie inne – to następstwo wytworzenia podczas wyładowań atmosferycznych dużej ilości jonów ujemnych.

W mieście, gdzie praktycznie nie ma roślin, liczba jonów dodatnich w powietrzu waha się w okolicach 500, podczas gdy ujemnych jest bliska zeru.

4. Na czym polega zrównoważona jonizacja

Jonizacja to w ogólnym ujęciu rozpad atomów na kationy i aniony – jony dodatnie i ujemne.

Większość nawilżaczy i oczyszczaczy powietrza skupia się na produkcji jonów ujemnych. Jest to o tyle uzasadnione, że anionów (jonów ujemnych) w powietrzu jest zazwyczaj mniej niż dodatnich. Niemniej istnienia tych dodatnich też nie należy demonizować. Wbrew pozorom powietrze, w którym unosiłyby się wyłącznie jony ujemne, wcale nie byłoby korzystne dla organizmu ludzkiego. Idealna sytuacja to taka, w której w powietrzu występują razem jony dodatnie i ujemne, przy czym tych drugich powinno być półtora do dwóch razy więcej.

5. Oczyszczacz powietrza z funkcją zrównoważonej jonizacji

Oczyszczacze powietrza Sharp z generatorem jonów pracującym w technologii Plasmacluster produkują zarówno jony dodatnie, jak i ujemne. Jony te wchodzą w reakcję z obecną w powietrzu wodą, co umożliwia im neutralizowanie wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. A wszystko to z dbałością o zrównoważoną jonizację.

To unikatowe rozwiązanie (technologia Plasmacluster została opatentowana przez firmę Sharp i stanowi jej własność intelektualną) łączy w sobie oczyszczanie powietrza i zrównoważoną jonizację. Warto kupić oczyszczacz w ofercie MWP. Przy zakupie można liczyć na fachową pomoc i doradztwo.

Materiał Partnera

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.