Trwa ładowanie...

Czym są suche i wtórne utonięcia? (WIDEO)

Zobacz film: "Suche i wtórne utonięcia"

Lato w pełni. Na zewnątrz trzydzieści kilka stopni w cieniu. Wszyscy marzą tylko o tym, żeby się ochłodzić, a nic nie chłodzi lepiej niż woda. Dlatego tak chętnie wybieramy kąpiele w morzu, rzece czy jeziorze. Jeśli zabieramy ze sobą dzieci, musimy zapewnić im szczególną ochronę.

Według policyjnych statystyk w czerwcu tego roku w Polsce utonęło aż 70 osób. Aby zapobiec takim wypadkom, należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Wybierajmy strzeżone kąpieliska. Nigdy nie korzystajmy z miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli. Dziecko cały czas musi znajdować się pod nadzorem dorosłego opiekuna. Najlepiej nie tylko nie spuszczać go z oka, ale też przebywać razem z nim w wodzie. Dzięki temu będziemy mogli zareagować od razu, gdy wydarzy się coś złego.

Miejmy też na uwadze, że dmuchane rękawki, które zakładamy dzieciom do pływania, nie chronią przed utonięciem. Skuteczniejsza jest kamizelka ratunkowa.

Samo pilnowanie dziecka w trakcie kąpieli może okazać się niewystarczające. Jeśli doszło do zachłyśnięcia, musimy je bacznie obserwować po powrocie do domu. Choć wydaje się to absurdalne, okazuje się, że można utopić się nawet we własnym łóżku, na długo po wyjściu z wody. Chodzi o suche i wtórne utonięcia.

Chcesz wiedzieć, czym są suche i wtórne utonięcia? Obejrzyj WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czym są suche i wtórne utonięcia? (WIDEO)

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza