Przejdź na WP

Czy wiesz, o jakim prezencie pod choinkę marzy twoja córka?

Wielu z nas już myśli o świątecznych prezentach. Najwięcej uwagi poświęcamy zabawkom, bo to o nich marzą nasze pociechy. Propozycji jest jednak tak dużo, że trudno się na coś zdecydować. Podpowiadamy więc, co najchętniej znalazłyby pod choinką dziewczynki.

Zobacz film: "LEGO friends"

O tej porze roku półki w sklepach uginają się od ciężaru zabawek. I choć ich wybór jest ogromny, trudno znaleźć coś interesującego dla kilkulatka. Na szczęście jest na to sposób – wystarczy postawić na ponadczasowość. Są wśród zabawek prawdziwe klasyki, które nigdy się nie nudzą. Skutecznie opierają się modzie i bawią kolejne pokolenia. Które z nich przypadną do gustu dziewczynkom?

1. Lalki i zabawki pluszowe

Lalka to prezent uniwersalny. Chyba nie ma dziewczynki, która nie chciałaby mieć jej w swojej kolekcji zabawek. Młodsze w czasie zabawy naśladują swoją mamę – tulą lalkę, wożą ją w wózku, karmią i przebierają, starsze zaś wolą odgrywać scenki z ich udziałem. W obu przypadkach taka zabawa jest niezwykle kreatywna. Pozwala rozbudzić wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy empatii i rozwija zmysł estetyczny.

Jeśli już zdecydujemy się na zakup lalki dla swojej pociechy, staniemy przed wyborem modelu. To też nie jest zadanie proste. Ale i w tym względzie dobrze kierować się prostotą. Warto zdecydować się na zakup tzw. "bobasa". To klasyczna lalka, do której można systematycznie dokupować poszczególne akcesoria.

Od wielu lat popularnością cieszą się również zabawki pluszowe. I wcale nie muszą to być tradycyjne misie, ale choćby ulubione zwierzątka, np. pieski lub kotki. Dziewczynki uwielbiają się nimi opiekować, co rozwija w nich poczucie odpowiedzialności i empatię.

2. Zabawki interaktywne

Piszczą, grają, świecą, naśladują dźwięki i wygrywają różne melodie, a przy tym uczą i pozwalają świetnie się bawić. Mowa o zabawkach interaktywnych. Na rynku pojawiły się kilka lat temu i nadal cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych. Niestety, mają też kilka wad. Są głośne, często zajmują dużo miejsca i stosunkowo szybko się nudzą. Jeśli chcemy kupić dziecku zabawkę interaktywną, wybierzmy taką, o której marzy nasza córka. Niech to będzie przemyślany i rozważny zakup, bo zabawki te nie należą do najtańszych.

3. Klocki dla dziewczynki

Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby bawić się klockami. To jedne z lepszych zabawek, które nie tylko zajmują czas, ale też pobudzają wyobraźnię i rozwijają zdolności manualne. Są bardzo pomocne w nauce matematyki i rozpoznawania kolorów.

Na szczęście czas, kiedy klocki uznawane były za zabawkę typowo chłopięcą, bezpowrotnie minął. Dzisiaj do zabawy nimi zachęca się także dziewczynki. W roli świątecznego prezentu doskonale sprawdzi się uniwersalny zestaw klocków, wśród których rekordy popularności bije marka LEGO.

Kolorowe elementy pozwalają dziecku zbudować wszystko, co tylko zechce. W tym względzie nic go nie ogranicza, a im bardziej wymyślne budowle, tym lepiej. Z czasem jednak nasza pociecha potrzebuje do zabawy czegoś więcej. Dziewczynki chciałyby nie tylko konstruować, ale i wcielać się w określone role. Dla nich właśnie dedykowane są zestawy LEGO FRIENDS. Obok standardowych klocków znajdują się w nich ciekawe dodatki, np. zwierzątka i kwiatki. Ludziki mają postać ładnych lalek, którymi każda dziewczynka z przyjemnością będzie się bawić.

Klocki to zabawka uniwersalna, która nigdy się nie nudzi. Pomaga się skupić i pozwala każdego dnia bawić się w inny sposób. To sprawia, że dzieci chętnie do niej wracają.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się dzieciom z choinką i prezentami. Z wielkim napięciem czekają, aż pod zielonym drzewkiem znajdą kolorowe paczki. Rodzice zrobią wszystko, by prezenty dla ich pociech były wyjątkowe. Ich wybór nie może być więc przypadkowy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.