Trwa ładowanie...

Cztery koła dla najmłodszych

Klocki Lego zna chyba każdy. Bawią się nimi dzieci, są fenomenem również wśród dorosłych. Dzięki nim rodzice są w stanie zaszczepić różne pasje w swoich pociechach, w tym np. zamiłowanie do motoryzacji. Zapraszamy na przegląd motoryzacyjnych zestawów Lego.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

W obecnej ofercie duńskiego producenta najbardziej znanych klocków świata znajduje się wiele serii, lecz tylko w kilku z nich są motywy motoryzacyjne. Najbardziej uniwersalna jest linia City, w której każdy wybierze coś dla swojego dziecka. Godne uwagi są też serie Racers oraz Auta. Dla najstarszych zarezerwowane są modele Technic, ale o nich innym razem.

Seria City jest uniwersalna, ponieważ znajdą tam coś dla siebie zarówno dzieci uwielbiające ciężarówki, jak i mali miłośnicy aut sportowych i motocykli. By ułatwić poszukiwania wymarzonego modelu, producent klocków podzielił rozległą serię City na dodatkowe kategorie: straż pożarna, policja, superpojazdy, górnictwo, kosmos i pociągi. Nie będzie niespodzianką, jeśli dla dzieci najbardziej interesująca okaże się czwarta nazwa.

Może być ona nieco myląca. Nie znajdziemy tam sportowych Ferrari czy Lamborghini, ale po prostu duże maszyny do zadań specjalnych. To strefa zarezerwowana przede wszystkim dla pociech lubujących się w ciężarówkach. Do tej podkategorii należy np. cysterna (nr kompletu – 60016). W oficjalnym sklepie internetowym Lego kosztuje ona 79,99 zł. W tej samej cenie można kupić każdy inny komplet z serii City: Superpojazdy. Oferowane są także śmieciarka (4432), betoniarka (60018), laweta (60017) oraz transporter motocykli (4433). Dwa ostatnie zestawy są szczególnie interesujące dla małych motomaniaków, ponieważ oprócz podstawowego pojazdu w komplecie znajdują się jeszcze inne, dodatkowe maszyny z klocków – sportowe auto i jednoślady.

Oczywiście również policjanci wyposażeni są w samochody. Ciekawą propozycją jest zestaw Superszybki Pościg (60007). W jego skład wchodzą auto policyjne, motocykl oraz samochód sportowy i kilka mniejszych dodatków. Cena tego kompletu to 129,99 zł. Znacznie bardziej budżetowym zestawem jest Wóz Patrolowy (4436). Jego cena to zaledwie 39,99. Znajduje się w nim jednak tylko jedno auto.

Zestawy motoryzacyjne Lego
Zestawy motoryzacyjne Lego [3 zdjęcia]

Dzieci chętnie bawią się w strażaków, a wiele maluchów chciałoby pracować w tym zawodzie w przyszłości.

zobacz galerię

Kto jako dziecko nie marzył chociaż przez chwilę o zostaniu strażakiem? Lego pomyślało również o takich małych bohaterach. Za 79,99 zł można sprawić swojemu dziecku

miniaturowy wóz strażacki (60002). Dla dysponujących większym budżetem duński producent klocków przygotował kompletną remizę (60004) z dwoma autami i helikopterem. Cena niestety nie jest niska – zestaw kosztuje 349,99 zł.

Dla dzieci, które wydają okrzyki radości na widok ogromnych koparek pracujących na budowach, stworzona została seria City dotycząca górnictwa. Najmniejszy model z tej linii to górniczy wóz terenowy (4200). Zawiera małe auto z dodatkami i kosztuje tylko 39,99. Interesująca może być również ładowarka z wywrotką (4201). Znacznie bardziej rozbudowanym zestawem jest koparka z transporterem (4203). Tutaj znajdziemy ciężarówkę z naczepą, na której można przewieźć koparkę z osprzętem.

Lego City pozwala układać dziecku własne scenariusze zabawy i z pewnością zestaw kilku kompletów nie znudzi się szybko, również ze względu na możliwość przebudowy modeli według własnej, dziecięcej wyobraźni.

Dla dzieci chcących przenieść do swojego pokoju już istniejący scenariusz doskonałą propozycją jest seria związana z filmami „Auta”. Znajdują się w niej wszystkie najważniejsze postaci znane z kinowych ekranów. Mali miłośnicy Zygzaka McQueena (8484), Złomka (8677) i spółki mają do dyspozycji również akcesoria związane z filmem, takie jak stacja benzynowa w Chłodnicy Górskiej (8487).

Oczywiście nietrudno przewidzieć, że dla dzieci najbardziej interesujące będą komplety zawierające kilku czterokołowych przyjaciół. Niezbyt niskobudżetową propozycją, ale pasującą do powyższego kryterium jest z pewnością Zygzak McQueen i ciężarówka Maniek (8486). Niestety na stronie producenta jest on już wycofany ze sprzedaży, ale w innych sklepach internetowych można znaleźć ten komplet w cenie około 140 zł.

Dla pociech, które mimo młodego wieku już interesują się sportami motorowymi, a ich największym marzeniem jest posiadanie własnej wyścigówki, znakomitą propozycją jest seria Lego Racers. To inny rodzaj zabawek niż komplety opisywane wcześniej. Są to zestawy w niektórych przypadkach pozbawione ludzików, ale za to wyposażone w dodatkowe gadżety zwiększające frajdę. Każdy, kto kiedykolwiek stał przed wyborem tego typu zabawki z pewnością zwrócił uwagę na tory Hot Wheels. Można powiedzieć, że Racers jest odpowiedzią Lego na skaczące i pędzące z dużymi prędkościami wymyślne resoraki.

W wielu przypadkach są to nieduże zestawy. Doskonałym przykładem jest Nitro Drapieżnik (9095). Jego cena to około 40 zł. Podobnym modelem, który doskonale sprawdzi się w zabawie jako konkurent z przeciwnej drużyny, jest Gwiezdny Potwór (9094). Niestety, wiele zabawek z serii Racers wycofano już z produkcji. Wciąż jednak niektóre z nich można dostać w sklepach internetowych niezwiązanych z firmą Lego. Warto szukać, ponieważ są to jedne z najciekawszych samochodowych zestawów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.