Częściej dochodzi do zbliżeń. Wyjaśniamy zjawisko "grudniowych dzieci"
Według statystyk urodzeń najwięcej dzieci przychodzi na świat we wrześniu. Nie trudno zatem wyliczyć, że do zapłodnienia dochodzi w okresie świąteczno-sylwestrowym. Jednak co sprawia, że właśnie w tym czasie kochamy się najczęściej?
1. Grudniowe dzieci
Przełom grudnia i stycznia to czas podsumowań i świątecznych postanowień na nowy rok. Często dotyczą one życia uczuciowego i planów na przyszłość, co sprzyja konsumpcji związków. Ponadto ze względu na rodzinną atmosferę i wspólnie spędzony czas wreszcie można odciąć się od codziennych zmartwień i obowiązków.
Niestety to właśnie pośpiech, stres i brak czasu wpływają na to, że trudniej jest począć dziecko. Natomiast w czasie wolnym, nie ma tego problemu i wtedy częściej dochodzi do zbliżeń. Według badań, w okresie świątecznym najczęściej do zapłodnienia dochodzi podczas porannych aktów, a maluchy poczęte w tym okresie nazywa się "grudniowymi dziećmi".
Jednak wspólnie spędzany czas wolny to niejedyny powód, dla którego odnotowujemy więcej poczęć. Dietetycy wskazują, że spożywanie świątecznych potraw, w których jest bardzo dużo korzennych, rozgrzewających przypraw i składników o pobudzających właściwościach (np. czekoladzie) działa jak afrodyzjak.
2. Lepsza jakość nasienia
Poza atmosferą pełną miłości, bliskości i ciepła, spożywania potraw pobudzających libido, picia w dobrym towarzystwie alkoholu, który dodatkowo rozluźnia, wpływ na grudniowe poczęcia ma jeszcze biologia.
Według naukowców z Uniwersytetu Ben-Guriona w Izraelu, nasienie mężczyzny jest w tym czasie najbardziej wartościowe - znacznie poprawia się jego jakość, przez co efekty są zdecydowanie lepiej widoczne.
Jednak to również wynika z odpoczynku, regularnego jedzenia i bliskości, dzięki której wytwarzają się hormony szczęścia i redukują hormony stresu. Dlatego najlepszą receptą na zapłodnienie jest dbanie o swój dobrostan, zarówno ten psychiczny, jak i fizyczny.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl