Trwa ładowanie...

Czarnek nie gryzł się w język. "Kupisz sobie pigułeczkę antyaborcyjną"

Avatar placeholder
12.02.2024 11:34
Czarnek o tzw. pigułce "dzień po" "Red bulla już nie kupisz, ale kupisz sobie pigułeczkę antyaborcyjną"
Czarnek o tzw. pigułce "dzień po" "Red bulla już nie kupisz, ale kupisz sobie pigułeczkę antyaborcyjną" (East News)

11 lutego poseł PiS, były minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek spotkał się z wyborcami w miejscowości Miedniewice w Łódzkiem. Mówił m.in. o tzw. pigułce "dzień po". - Red bulla już nie kupisz, ale kupisz sobie pigułeczkę antyaborcyjną - stwierdził.

spis treści

1. Czarnek o tzw. pigułce "dzień po"

Jak podaje portal "Gazeta Wyborcza", spotkanie z Przemysławem Czarnkiem w miejscowości Miedniewice w powiecie skierniewickim (woj. łódzkie) zostało zorganizowane przy współpracy z Klubem Gazety Polskiej.

Były minister edukacji i nauki skomentował m.in. ostatnie prace w Sejmie związane z tzw. pigułką "dzień po". Odniósł się również do standardów, jakie w tej kwestii "narzuca" Zachód.

Zobacz film: "Czy twoje dziecko jest rozpieszczone?"

Czarnek stwierdził, że seksualność jest piękną sferą życia człowieka, przez którą przekazywane jest życie. Natomiast - jego zdaniem - "zwolennicy cywilizacji śmierci walczą z nią".

- Seksualność zamienili w szmatę, w wycieraczkę. Zamieniając to, bez czego nie da się żyć. I mówią tak: Red bulla już nie kupisz, ale kupisz sobie pigułeczkę antyaborcyjną. Bo po co dziecko? Bo po co ci odpowiedzialność? Nawet jak masz 15 lat, idź do apteki i sobie kup bez recepty, żeby mama się nie dowiedziała. W nosie mamy te standardy europejskie! - powiedział Czarnek, cytowany przez "Gazetę Wybroczą".

2. Tabletka "dzień po" od 15. roku życia

Przypomnijmy, chodzi o projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego, który zakłada udostępnienie antykoncepcji awaryjnej osobom powyżej 15. roku życia bez recepty.

Antykoncepcja awaryjna, potocznie nazywana tabletką "dzień po", stosowana jest po odbytym stosunku seksualnym, który był niezabezpieczony lub gdy inne zastosowane metody antykoncepcji okazały się niewystarczające.

Należy podkreślić, że zapobiega ona zapłodnieniu przez blokowanie lub opóźnianie owulacji. Nie powoduje przerwania istniejącej ciąży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze