Trwa ładowanie...

Chciała zrobić synkowi prezent. Teraz ma paskudną bliznę

Avatar placeholder
12.08.2022 17:13
Mama ostrzega przed tatuażami z henny. Jej syn ma paskudną bliznę
Mama ostrzega przed tatuażami z henny. Jej syn ma paskudną bliznę (Facebook)

Tatuaże z henny cieszą się dużą popularnością zwłaszcza latem. Są tanie i jeśli artysta ma dobrą rękę, potrafią być małymi dziełami sztuki. Niestety, czasem substancje zawarte w hennie mogą bardzo podrażniać skórę. Boleśnie przekonał się o tym 5-letni Logan.

spis treści

1. Tatuaż z henny u dziecka

5-letni Logan wraz ze swoją rodziną: mamą Luise, ojcem Jeffem i rodzeństwem Ellą i Heidi spędzali wakacje na Bali. Rodzina wypoczywała i świetnie się bawiła. Trzeciego dnia pobytu Logan zobaczył miejscowego artystę, który robił tatuaże z henny. Louise, która widziała mnóstwo turystów z podobnymi tatuażami, chciała zrobić synkowi prezent, więc pozwoliła, by Logan również ozdobił swoje ciało malunkiem.

Za odpowiednik 3 funtów uliczny artysta narysował chłopcu henną płonącą czaszkę na ramieniu. Logan był bardzo zadowolony i cieszył się z nietypowej ozdoby. Problemy zaczęły się kilka dni po powrocie do domu.

2. Reakcja alergiczna na tatuaż z henny

Zobacz film: "Niebezpieczne tatuaże z henny"

Z czasem tatuaż zaczął blaknąć, a na jego miejscu pojawiła się reakcja alergiczna. Skóra była mocno zaczerwieniona, piękąca i bardzo swędziała. Rodzice od razu zabrali chłopca do szpitala. Tam okazało się, że Logan doznał poparzenia chemicznego.

Tatuaż z henny spowodował poparzenie chemiczne u 5-latka
Tatuaż z henny spowodował poparzenie chemiczne u 5-latka (thesun.co.uk)

Henna, którą użyto do zrobienia tatuażu, prawdopodobnie nie była w pełni naturalna. Składniki chemiczne dodane do henny podrażniają skórę i mogą wywoływać groźne oparzenia oraz reakcje alergiczne.

Przypadki poparzeń chemicznych po zrobieniu tatuażu z henny są dość częste. Chłopiec musiał smarować ciało maścią z kortyzolem. Po zagojeniu rany pozostały brzydkie blizny.

Mama Logana ostrzega innych rodziców przed tatuażami z henny. Lepiej odmówić dziecku niż narażać go potem na ból i oszpecenie skóry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze