Chce chronić pszczoły, produkuje lemoniadę

Ma dopiero 10 lat, a już założyła swój pierwszy biznes. Mikala Ulmer ze stanu Teksas w Stanach Zjednoczonych prowadzi stoisko z lemioniadą.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy Mikala, jako czterolatka, została ukąszona przez pszczołę. Dziewczynka przestraszyła się owadów, a rodzice chcąc pokonać jej strach, zaczęli opowiadać jej o ich pracy.

Polecane wideo:

Mówili, że ich praca jest niezbędna dla kwiatów, owoców, drzew i w końcu ludzi. Dziewczynkę zmartwiło, że pszczoły wymierają. W miejscu, gdzie mieszka rolnicy stracili nawet 42 procent hodowli. Przyczyna? Nieodpowiednio stosowane środki ochrony roślin.

I właśnie wtedy postanowiła stworzyć coś, co pomoże jej ratować te bezbronne zwierzęta. Zajrzała do książki kucharskiej swojej prababci. Znalazła tam przepis na pyszną lemoniadę, w której zamiast cukru używa się miodu pszczelego. Szybko zdecydowała, że będzie produkować lemoniadę i sprzedawać ją na własnym stoisku.

Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem pszczół. Mówi o nim każdemu napotkanemu klientowi. Stoisko BeeSweet zyskuje popularność, a mała Mikala przewiduje, że w tym roku sprzeda 140 tysięcy butelek żółtego napoju. Jej lemoniadę można też kupić w wybranych sklepach i mniejszych restauracjach w pobliżu jej domu. Zawsze jest świeża i pyszna.

Czy Mikala, mimo sukcesu, nadal pozostała dzieckiem? Jej rodzice twierdzą, że tak. Dodają, że dziewczynka ma czas na zabawę i naukę, ale pszczoły są jej pasją. Dlatego chce rozwijać swoją firmę. Jej celem jest pomoc owadom.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Uczeń
Uczeń

Kolor ścian w pokoju dziecka

Kolor ścian w pokoju dziecka

Malowanie ścian w pokoju dziecka Kolor ścian w pokoju dziecka z pewnością ma wpływ na jego samopoczucie oraz efektywność nauki.

Uczeń

Ściany w pokoju dziecięcym

Ściany w pokoju dziecięcym

Farba czy tapeta? Czasami trudno się zdecydować, czy lepiej jest pokryć ścianę w pokoju dziecięcym farbą czy tapetą. Warto rozważyć zarówno wady, jak i zalety poszczególnych wykończeń ścian.

Uczeń

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia

Powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia Nowe badania opublikowane na łamach American Psychologist zgłębiają pozytywny wpływ gier na ludzką psychikę. Isabela Granic, Adam Lobel oraz Rutger C. M. E. Engels w swojej pracy pod tytułem "Zalety...

Uczeń

Usztywniany tornister

Usztywniany tornister

Tornister o usztywnianym tyle Sztywny tył u plecaka pozwala na zachowanie odpowiedniej postawy.

Uczeń

Meble do pokoju dziecięcego

Meble do pokoju dziecięcego

Najlepsze meble dziecięce Meble dla dziecka muszą być ładne i funkcjonalne, aby były odpowiednie zarówno do zabawy, jak i nauki.

Uczeń

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej

Przerażające statystyki UNICEF alarmuje - około 120 milionów dziewcząt na całym świecie poniżej 20. roku życia doświadczyło przemocy na tle seksualnym. To jedno z najpoważniejszych naruszeń praw dziecka. Często towarzyszą mu również inne formy przemocy...

Uczeń

Debiut szkolny

Debiut szkolny

Początek szkolnej edukacji to czas dużych zmian w życiu dziecka.

Uczeń

Modny uczeń

Modny uczeń

Obowiązujące trendy nie spędzają dorosłym snu z powiek - większość z nich nie ma pojęcia, co jest modne, a w czym nie wypada pokazać się publicznie. Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku dorastających dzieci. Młodzież nie tylko śledzi na bieżąco...

Uczeń

Zmiany dla uczniów od 1 września 2016 roku

Zmiany dla uczniów od 1 września 2016 roku

z całego roku. Zmiana ta dotyczy uczniów, którzy uczęszczają na dwa przedmioty. Zgodnie z prawem, które obowiązuje od ubiegłego roku, uczeń może wybrać (...) CKE niż ten, który sprawdzał ją wcześniej. Ciekawostką jest fakt, iż uczeń,...