Trwa ładowanie...

Bydgoszcz. Trzymiesięczny chłopiec pozostawiony w oknie życia. "Zaczyna się nowy etap życia tego dziecka"

Trzymiesięczny chłopiec trafił do przyklasztornego okna życia przy ul. Gdańskiej 56 w Bydgoszczy. Maluch został przewieziony do szpitala na badania.

Chłopiec pozostawiony w oknie życia
Chłopiec pozostawiony w oknie życia (Getty Images)
spis treści

1. Trzymiesięczny chłopiec pozostawiony w oknie życia

Z informacji przekazywanych przez Radio PiK wynika, że w poniedziałek, 21 listopada, policja otrzymała zgłoszenie o trzymiesięcznym chłopczyku pozostawionym w oknie życia.

- Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania - poinformowała komisarz Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W rozmowie z Radiem PiK, dyrektor Caritas diecezji bydgoskiej, ks. Wojciech Przybyła, potwierdził tę informację.

- Faktycznie, dziecko zostało przekazane do zaopiekowania się za pośrednictwem okna życia. Zostało już zabezpieczone pod względem medycznym, a w najbliższych dniach rozpoczną się także działania prawne. Na początek pogotowie przekazuje dziecko do szpitala, powiadamiamy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, i przy udziale naszego ośrodka adopcyjnego, rozpoczynają się stosowne procedury. Jest ustanawiany opiekun prawny i zaczyna się nowy etap życia tego dziecka - powiedział.

2. Bydgoskie okno życia działa od 2009 roku

Oknem życia przy ul. Gdańskiej 56 w Bydgoszczy opiekują się siostry klaryski - działa już od 13 lat. Powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Bydgoskiej. Jest to specjalnie przygotowane miejsce, w którym rodzic może anonimowo zostawić dziecko, mając pewność, że zostanie mu zapewniona opieka i bezpieczeństwo. Okno wyposażone jest w system grzewczy i alarm, który powiadamia zakonnicę, a ta odpowiednie służby.

W sumie w oknie życia przy ul. Gdańskiej 56 pozostawiono czworo dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.