Trwa ładowanie...

Brytyjka w ciąży jest zakażona koronawirusem. Kobieta apeluje o pozostawanie w domach

39-letnia Brytyjka zarażona koronawirusem nagrała wideo, w którym ostrzega innych przed koronawirusem. Ona sama walczy teraz nie tylko o swoje życie, ale również o życie swojego nienarodzonego dziecka.

1. Dramatyczny apel chorej na COVID-19

Karen Mannering pochodzi z Wielkiej Brytanii. Niedawno dowiedziała się, że jest zarażona koronawirusem. U kobiety rozwija się obustronne zapalenie płuc. Sprawę komplikuje fakt, że jest w 26. tygodniu ciąży. W emocjonalnym filmie przekonuje wszystkich, że najlepszym sposobem na zatrzymanie wirusa jest pozostanie w domu.

Zobacz także:Ciężarne mogą być zagrożone. Są dla nich specjalne zalecenia związane z wirusem

Kobieta ma świadomość tego, że zarówno jej życie, jak i życie jej dziecka jest teraz zagrożone.

"Jeśli masz zamiar spotkać się z przyjaciółmi na głupie piwo lub pójść na spacer tylko dlatego, że pogoda jest ładna, możesz przynieść do domu koronawirusa i po prostu kogoś zabić. To może być ktoś z twojej rodziny. Nie wychodźcie z domów. To nie jest tego warte" - apeluje w poruszającym filmie.

Kobieta przyznaje, że jest jej trudno nie tylko ze względu na chorobę. W domu czeka na nią jej trójka dzieci i mąż. Dzisiaj nie może ich nawet zobaczyć. Kobieta nie jest w stanie powiedzieć, gdzie zaraziła się koronawirusem. Istnieje prawdopodobieństwo, że zaraziła się, pracując w salonie piękności.

Zobacz także: Koronawirus a ciąża

Dużym problemem dla brytyjskich władz jest teraz nieodpowiedzialne zachowanie obywateli. Brytyjscy meteorolodzy odnotowują wysokie jak na tę porę roku temperatury. To sprawia, że wiele osób udaje się na odpoczynek do parków i innych publicznych miejsc. Policja zapowiada surowe kary sla osób osób, które nie przestrzegają zasad kwarantanny.

2. Premier Wielkiej Brytanii zarażony koronawirusem

Sytuacja w Wielkiej Brytanii jest coraz gorsza. Wirus nie omija również rządzących Zjednocoznym Królestwem. Pozytywny wynik testu na koronawirusa miał Książę Walii, a także premier Boris Johnson. Wcześniej władze informowały, że wirusem zarażony jest także Matt Hancock, brytyjski minister zdrowia .

Zobacz film: "Jak uchronić się przed koronawirusem?"

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.