Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 2022 - do kiedy jest ważny?

 Ewa Rosiecka
30.03.2022 01:17
Polski bon turystyczny można wykorzystać do 30 września 2022 roku
Polski bon turystyczny można wykorzystać do 30 września 2022 roku (Adobe Stock)

Bon turystyczny to środek płatniczy, wprowadzony w Polsce podczas pandemii koronawirusa, aby wspomagać polską turystykę i obiekty wypoczynkowe w naszym kraju. Jeśli do tej pory nie wykorzystaliśmy przyznanych nam w ramach bonu środków, możemy zrobić to jeszcze przez kilka miesięcy w 2022 roku. Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? Na co można go zużyć?

spis treści

1. Co to jest bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny jest dokumentem elektronicznym, który uprawnia do świadczenia w formie bonu lub też dodatkowego świadczenia w tej formie. Za jego pomocą możemy zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, które realizowane są przez przedsiębiorstwa turystyczne lub też organizacje pożytku publicznego na terenie kraju.

2. Ile wynosi bon turystyczny?

Na każde dziecko przysługuje 500 zł.

3. Komu przysługuje bon turystyczny?

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Polski Bon Turystyczny jest należny osobie, która na dzień 18 lipca 2021 r. była uprawniona do świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego.

Dzieci niepełnosprawne otrzymują jeszcze jedno świadczenie dodatkowe, także w kwocie 500 zł.

W sytuacji, w której po rozwodzie rodzice dziecka opiekują się nim naprzemiennie, każde z nich otrzymuje połowę bonu turystycznego, czyli 250 zł na dziecko.

4. Gdzie można zapłacić bonem turystycznym?

Bon turystyczny można wykorzystać na opłacenie pobyty w hotelu, campingu, pensjonacie lub gospodarstwie agroturystycznym. Zrealizujemy go również, płacąc za imprezy turystyczne, realizowane przez turystycznego przedsiębiorcę lub organizację pożytku publicznego.

5. Bon turystyczny 2022 - co się zmieniło?

Początkowo ważność bonu turystycznego miała zakończyć się 31 marca 2022 roku. Obecnie jego została przedłużona do 30 września 2022 roku, co oznacza, że zapłacimy nim jeszcze podczas wakacji 2022 roku.

Przesunięty termin ważności bonu wynika ze znacznego osłabienia ekonomicznego w branży turystycznej, związanego ze stanem zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii na terenie Polski.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze