Trwa ładowanie...

2-miesięczna dziewczynka zaczęła wymiotować krwią. Była bierną palaczką (WIDEO)

Zobacz film: "2-miesięczna dziewczynka zaczęła wymiotować krwią. Była bierną palaczką"

Przebywanie w towarzystwie osoby palącej, czyli bierne palenie, jest tak samo szkodliwe, jak palenie czynne.

Chociaż wydaje się, że zagrożenie jest niższe, bo ilość dymu docierająca do płuc jest mniejsza, to długotrwałe przebywanie z palaczem szkodzi tak, jak samo palenie.

Przebywanie wśród palaczy jest szczególne niebezpieczne dla niemowląt i dzieci, których układ odpornościowy nie jest w pełni ukształtowany oraz dla kobiet w ciąży.

Palenie papierosów przy ciężarnej lub noworodku jest również jednym z czynników ryzyka zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS).

Dokładne przyczyny śmierci łóżeczkowej wciąż są badane, jednak eksperci nie mają wątpliwości, że nikotyna może zwiększać jej ryzyko.

Badacze z Instytutu Karolinska dowiedli, że u dzieci, których matki w ciąży wdychały dym papierosowy bądź same paliły papierosy, częściej występuje nieregularny puls i duże wahania ciśnienia krwi. Również podczas snu.

Objawy te pogarszają się stopniowo w ciągu kolejnych miesięcy życia. Zdaniem naukowców to jeden z głównych czynników ryzyka śmierci łóżeczkowej.

Chcesz wiedzieć wiecej? Zobacz nasze WIDEO. Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.