Bądź wspaniałym rodzicem! - Konkurs grantowy "To dla mnie ważne"

Każdemu rodzicowi zależy na dobrym starcie w życie swojego dziecka. Nie czekaj, aż inni się tym zajmą, weź w swoje ręce przyszłość swojego malucha i zadbaj, żeby jak najlepiej przygotować go do życia.

Dzieciom potrzebna jest przede wszystkim akceptacja i miłość, które sprawią, że będą bardziej pewne siebie i chętne do podejmowania nowych wyzwań. Doświadczenia z dzieciństwa przenoszą się na dorosłe życie, więc warto poświęcić swojemu maluchowi jak najwięcej czasu, aby czuł się dowartościowany i odważny. Niestety nie zawsze rodzice wiedzą, jak pomóc dziecku stać się dobrym człowiekiem, który odniesie sukces w różnych dziedzinach życia.

Polecane wideo:

Mieszkańcy dużych miast mogą łatwo zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia czy warsztaty, które pomogą mu rozwijać zainteresowania. Mają mają blisko do specjalistów oraz odpowiednich placówek. W mniejszych miejscowościach jest na ogół trudniej, chociaż i tam nie brakuje ludzi z zapałem do działania i organizacji społecznych z ciekawymi pomysłami dla dzieci i rodziców.

To właśnie z myślą o nich Fundacja Aviva organizuje konkurs grantowy „To dla mnie ważne”, w ramach którego ma wspierać lokalne inicjatywy mające na celu pomóc rodzicom w wychowywaniu małych dzieci. Jeśli masz pomysły na kreatywne zorganizowanie czasu dzieciom i ich opiekunom. Możesz wygrać pieniądze, które pomogą zrealizować Twoje pomysły. Pula grantów w pierwszej edycji konkursu to 100 tysięcy złotych.

Swój projekt do konkursu zgłosiły już panie bibliotekarki z Babic w województwie podkarpackim. Postanowiły zorganizować salę zabawową dla dzieci do 6. roku życia i ich rodziców. Planują prowadzić tam zajęcia edukacyjne, które wspomogą rozwój dziecka, a także zadbają o wzmocnienie więzi rodzinnych. Ponadto w Babicach mają odbywać się również spotkania dla rodziców ze specjalistami, którzy pokażą, w jaki sposób można zaciekawić dziecko światem.

Co należy zrobić, aby zgłosić się do konkursu?

Trzeba stworzyć projekt zajęć i znaleźć kogoś, kto zechce go zrealizować. Może to być fundacja, stowarzyszenie, przedszkole, dom kultury, a nawet osoba, która prowadzi działalność gospodarczą. Dodatkowo warto ustalić koszty całego przedsięwzięcia oraz przedstawić swój pomysł jak największej grupie rodziców małych dzieci.

Następnie trzeba zgłosić projekt do konkursu, wypełniając prosty formularz na stronie Fundacji Aviva. Można to zrobić do 28 marca. Im wcześniej to zrobisz, tym więcej zostanie czasu na głosowanie i zwiększają się szanse na zwycięstwo. Dwadzieścia projektów z największym poparciem w głosowaniu internetowym zostanie przedstawionych jury, które zdecyduje o podziale puli grantów. Wszelkie dodatkowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Fundacji.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Tablet dla dziecka

Tablet dla dziecka

Dzieci często lepiej znają obsługę tabletów niż ich rodzice.

Wspólne spędzanie czasu

Mama też gra!

Mama też gra!

Z konsolą Mamy również będą zadowolone z możliwości oferowanych przez konsole. Przed telewizorem Uwaga, gry na konsolę wciągają :)

Wspólne spędzanie czasu

Uncharted

Uncharted

Jeden z bohaterów w grze Uncharted w trakcie strzelaniny.

Wspólne spędzanie czasu

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Smartfon Dzieci nie rozstają się ze swoimi telefonami komórkowymi. Tablet Tablety nie mają tajemnic przed maluchami! Telewizor Lubią też oglądać telewizję - nie zawsze programy przeznaczone dla nich. Gry wideo Grają w gry już od najmłodszych lat. Komputer...

Wspólne spędzanie czasu

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Rodzinne wycieczki Wspólna wyprawa w góry może być świetną przygodą. Zabawy wakacyjne Dzieci potrzebują organizacji czasu nawet w wakacje. Przydadzą im się różnorakie propozycje zabaw.

Wspólne spędzanie czasu

Facebook a dziecko

Facebook a dziecko

Dzieci coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jak uchronić je przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie?

Wspólne spędzanie czasu

My Little Pony

My Little Pony

Świat w grze My Little Pony jest kolorowy i radosny.

Wspólne spędzanie czasu

Wioska smerfów

Wioska smerfów

Grający w Smurfs' Village, chcący przyspieszyć zdobywanie kolejnych poziomów, muszą wydać niewiarygodną kwotę. Jednorazowo to ponad 300 złotych.

Wspólne spędzanie czasu

Czytanie książek dzieciom

Czytanie książek dzieciom

Zamiłowanie do książek można zaszczepiać przykładami. Dziecko chętniej sięga po książki widząc czytających rodziców.