Trwa ładowanie...

Bądź wspaniałym rodzicem! - Konkurs grantowy "To dla mnie ważne"

Każdemu rodzicowi zależy na dobrym starcie w życie swojego dziecka. Nie czekaj, aż inni się tym zajmą, weź w swoje ręce przyszłość swojego malucha i zadbaj, żeby jak najlepiej przygotować go do życia.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Dzieciom potrzebna jest przede wszystkim akceptacja i miłość, które sprawią, że będą bardziej pewne siebie i chętne do podejmowania nowych wyzwań. Doświadczenia z dzieciństwa przenoszą się na dorosłe życie, więc warto poświęcić swojemu maluchowi jak najwięcej czasu, aby czuł się dowartościowany i odważny. Niestety nie zawsze rodzice wiedzą, jak pomóc dziecku stać się dobrym człowiekiem, który odniesie sukces w różnych dziedzinach życia.

Mieszkańcy dużych miast mogą łatwo zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia czy warsztaty, które pomogą mu rozwijać zainteresowania. Mają mają blisko do specjalistów oraz odpowiednich placówek. W mniejszych miejscowościach jest na ogół trudniej, chociaż i tam nie brakuje ludzi z zapałem do działania i organizacji społecznych z ciekawymi pomysłami dla dzieci i rodziców.

To właśnie z myślą o nich Fundacja Aviva organizuje konkurs grantowy „To dla mnie ważne”, w ramach którego ma wspierać lokalne inicjatywy mające na celu pomóc rodzicom w wychowywaniu małych dzieci. Jeśli masz pomysły na kreatywne zorganizowanie czasu dzieciom i ich opiekunom. Możesz wygrać pieniądze, które pomogą zrealizować Twoje pomysły. Pula grantów w pierwszej edycji konkursu to 100 tysięcy złotych.

Swój projekt do konkursu zgłosiły już panie bibliotekarki z Babic w województwie podkarpackim. Postanowiły zorganizować salę zabawową dla dzieci do 6. roku życia i ich rodziców. Planują prowadzić tam zajęcia edukacyjne, które wspomogą rozwój dziecka, a także zadbają o wzmocnienie więzi rodzinnych. Ponadto w Babicach mają odbywać się również spotkania dla rodziców ze specjalistami, którzy pokażą, w jaki sposób można zaciekawić dziecko światem.

1. Co należy zrobić, aby zgłosić się do konkursu?

Trzeba stworzyć projekt zajęć i znaleźć kogoś, kto zechce go zrealizować. Może to być fundacja, stowarzyszenie, przedszkole, dom kultury, a nawet osoba, która prowadzi działalność gospodarczą. Dodatkowo warto ustalić koszty całego przedsięwzięcia oraz przedstawić swój pomysł jak największej grupie rodziców małych dzieci.

Następnie trzeba zgłosić projekt do konkursu, wypełniając prosty formularz na stronie Fundacji Aviva. Można to zrobić do 28 marca. Im wcześniej to zrobisz, tym więcej zostanie czasu na głosowanie i zwiększają się szanse na zwycięstwo. Dwadzieścia projektów z największym poparciem w głosowaniu internetowym zostanie przedstawionych jury, które zdecyduje o podziale puli grantów. Wszelkie dodatkowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Fundacji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.