Trwa ładowanie...

Ataki w Paryżu: kobieta wisząca w oknie była w ciąży

Kobieta, która podczas ataków terrorystycznych w sali koncertowej Bataclan w Paryżu ratowała się, zwisając z okna, była w ciąży.

Zobacz film: "Najlepszy moment na zajście w ciążę"

Do ataków we Francji doszło w piątek wieczorem. Terroryści uderzyli między innymi na salę koncertową Bataclan, gdzie odbywał się koncert grupy Eagles of Death Metal. Kiedy rozległy się strzały, publiczność zaczęła uciekać. Młoda kobieta, chcąc ratować życie swoje i dziecka, schroniła się przy oknie.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak kobieta przez kilka minut wisi trzymając się kraty bądź parapetu okna. Słychać również jej krzyk: "Pomocy, jestem w ciąży!" Parapetu trzymała się rękami, reszta jej ciała wisiała między drugim a pierwszym piętrem. Dookoła słychać było strzały. Na ulicy pod kobietą leżały martwe ciała, a ci, którzy przeżyli, próbowali się ratować ucieczką.

Po długich niemalże trzech minutach, do okna ktoś podchodzi i wciąga przez nie kobietę. Od tej pory ślad po niej się urywa.

Całe zajście nagrał dziennikarz Le Monde, Daniel Psenny, który mieszka w sąsiadującym z salą Bataclan budynku. Zaznacza, że krzyki mogły pochodzić od innej ofiary zamachów, ale kobieta była najbliżej kamery. Jak dotąd nie udało się ustalić jej tożsamości, nie wiadomo również, czy ocalała. Jej poszukiwania trwają.

Psenny po wezwaniu pogotowia zbiegł na dół, aby otworzyć drzwi osobom uciekającym z klubu. W tym momencie sam został postrzelony.

 

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.