Ataki w Paryżu: kobieta wisząca w oknie była w ciąży

Kobieta, która podczas ataków terrorystycznych w sali koncertowej Bataclan w Paryżu ratowała się, zwisając z okna, była w ciąży.

Do ataków we Francji doszło w piątek wieczorem. Terroryści uderzyli między innymi na salę koncertową Bataclan, gdzie odbywał się koncert grupy Eagles of Death Metal. Kiedy rozległy się strzały, publiczność zaczęła uciekać. Młoda kobieta, chcąc ratować życie swoje i dziecka, schroniła się przy oknie.

Polecane wideo:

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak kobieta przez kilka minut wisi trzymając się kraty bądź parapetu okna. Słychać również jej krzyk: "Pomocy, jestem w ciąży!" Parapetu trzymała się rękami, reszta jej ciała wisiała między drugim a pierwszym piętrem. Dookoła słychać było strzały. Na ulicy pod kobietą leżały martwe ciała, a ci, którzy przeżyli, próbowali się ratować ucieczką.

Po długich niemalże trzech minutach, do okna ktoś podchodzi i wciąga przez nie kobietę. Od tej pory ślad po niej się urywa.

Całe zajście nagrał dziennikarz Le Monde, Daniel Psenny, który mieszka w sąsiadującym z salą Bataclan budynku. Zaznacza, że krzyki mogły pochodzić od innej ofiary zamachów, ale kobieta była najbliżej kamery. Jak dotąd nie udało się ustalić jej tożsamości, nie wiadomo również, czy ocalała. Jej poszukiwania trwają.

Psenny po wezwaniu pogotowia zbiegł na dół, aby otworzyć drzwi osobom uciekającym z klubu. W tym momencie sam został postrzelony.

 

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Jak odchudzić własne dziecko?

Jak odchudzić własne dziecko? Odtwórz wideo

Nadwaga i otyłość to coraz powszechniejszy problem Jak zacząć odchudzać dziecko i zadbać o jego zdrowie? Na pytania odpowiadają: Grzegorz Łapanowski, kucharz i promotora zdrowego żywienia oraz Zuzanna Antecka, dietetyk.

Aktualności

Każde dziecko może zostać prezesem

Każde dziecko może zostać prezesem

Podopieczni Akademii Przyszłości świętują Dzień Dziecka. Zasiadają na prawdziwych konferencjach. I wspólnie podejmują decyzje o nowych projekatch.