Trwa ładowanie...

7-latkowi dokuczał silny ból. Lekarze znaleźli w jego brzuchu kostkę do gry

Avatar placeholder
27.08.2021 12:54
Kostka widoczna podczas badania przełyku 7-latka
Kostka widoczna podczas badania przełyku 7-latka (EAST NEWS)

Pewien mały chłopiec z Chin cierpiał na częste bóle brzucha i klatki piersiowej. Po wykonaniu rentgena okazało się, że winowajcą był popularny przedmiot do zabawy, który dziecko połknęło przypadkowo. Lekarze przestrzegają rodziców, aby zwracali większą uwagę na to, czym bawią się ich pociechy.

1. Leczenie na różnych oddziałach

Chłopiec z Chin, którego nazwiska nie ujawniono, został przyjęty do Szpitala Ludowego w mieście Qingyuan w chińskiej prowincji Guangdong. Skarżył się na silny ból w górnej części brzucha i w klatce piersiowej. Po kilku atakach bólu rodzina postanowiła skonsultować sprawę ze specjalistami. Lokalne media donoszą, że dziecko nie wykazywało innych oznak dyskomfortu.

Gdy chłopiec trafił już do szpitala, chirurg, dr Liu Gang postanowił przebadać go na kilku oddziałach m.in. na ostrym dyżurze, otolaryngologii i gastroenterologii, by znaleźć dokładną przyczynę dolegliwości dziecka.

2. Kostka do gry w żołądku dziecka

Lekarze zamarli, gdy po wykonaniu prześwietlenia brzucha i klatki piersiowej, dostrzegli, że w przełyku 7-latka znajduje się niewielki przedmiot. Podejrzewali, że może być to kostka do gry. I mieli rację.

Zobacz film: "Masaż serca u niemowlęcia"
Rentgen klatki piersiowej chłopca
Rentgen klatki piersiowej chłopca (EAST NEWS)

Konieczne było jej chirurgiczne usunięcie. Zabieg wykonano pomyślnie. Z przełyku chłopca wyciągnięto kostkę do gry, której krawędź mierzyła 1,5 cm! Chłopiec pozostał jeszcze kilka dni na obserwacji w szpitalu, aby odzyskać siły i uniknąć komplikacji.

Kostka widoczna na ekranie monitora podczas badania przełyku
Kostka widoczna na ekranie monitora podczas badania przełyku (EAST NEWS)

Dr Gang sugerował, że dziecko najprawdopodobniej połknęło kostkę przez przypadek, podczas zabawy, co u dzieci zdarza się bardzo często. Jednocześnie może być niebezpieczne dla ich zdrowia i życia, szczególnie dla tych poniżej 3 lat. Specjalista przekazał rodzicom, aby zwracali większą uwagę na to, czym bawi się ich syn i co wkłada do ust. Niektóre zabawki mogą być przyczyną tragedii.

Kostka już po wyciągnięciu z przełyku
Kostka już po wyciągnięciu z przełyku (EAST NEWS)

Zobacz także: 2-latka zmarła po zakrztuszeniu się kiełbasą w przedszkolu. Rodzice chcą zakazu karmienia dzieci takimi produktami

spis treści

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze