Trwa ładowanie...

49-latka adoptowała dziecko i się zaczęło. "Mówią, że jestem samolubna"

Avatar placeholder
24.04.2022 11:34
49-latka adoptowała dziecko
49-latka adoptowała dziecko (TikTok)

49-letnia kobieta w pewnym momencie pogodziła się z faktem, że nigdy nie będzie mamą. Los jednak nagle się do niej uśmiechnął i dostała szansę, by adoptować dziecko. Nie wszystkim jednak spodobała się jej decyzja.

49-latka adoptowała córkę
49-latka adoptowała córkę (TikTok)
spis treści

1. 49-letnia mama

Ta historia poruszyła i jednocześnie podzieliła wielu ludzi na całym świecie. Wszystko przez to, że jej bohaterka zaadoptowała maleńkie dziecko w bardzo późnym wieku. Miała 49 lat, kiedy przyjęła pod swój dach maleństwo, które nie miało rodziców.

- W wieku 41 lat, po moim ostatnim poronieniu, powiedziano mi, że nigdy nie będę mamą i muszę zaakceptować swój los. Jednak macierzyństwo do mnie przyszło, to cud - opowiada szczęśliwa mama.

Dwa lata temu dostała telefon z pytaniem, czy nadal jest gotowa zaadoptować dziecko. Choć miała wtedy 49 lat, to wraz z partnerem nie wahała się ani chwili. Decyzje podjęli błyskawicznie. Nie wszystkim jednak spodobała się ta decyzja z powodu wieku matki zastępczej.

"To biedne dziecko niestety będzie miało geriatrycznego rodzica, zanim ukończy szkołę. 49 lat to nie jest wiek na dziecko" - napisał brutalnie jeden z internautów.

@thevintageparents Reply to @margaretsinclair2 isn’t that the natural order of life? #trolls #thevintageparents #momsover50 ♬ original sound - martyna

Bohaterka tej historii dziś ma 51 lat, a jej przybrana córka ma dwa lata. Na szczęście w sieci jest zdecydowanie więcej pozytywnych historii. Ludzie gratulują mamie, że zdecydowała się na wychowanie dziecka i wierzą, że bez względu na wiek da dziewczynce mnóstwo miłości.

"Świadome mecierzyństwo jest piękne. Wysyłamy wam mnóstwo miłości. Wasza córka ma szczęście, że trafiła na tak wspaniałych i odważnych ludzi" - czytamy.

2. Późne macierzyństwo - kto się na nie decyduje

Późne macierzyństwo dotyczy zwykle kobiet, które są bardzo świadome, wyedukowane i mają odpowiednie zaplecze finansowe, by utrzymać rodzinę. Dodatkowo za późnym macierzyństwem przemawia dojrzałość - tacy rodzice mają zwykle przepracowane traumy z dzieciństwa oraz zbudowane więzi społeczne.

Takie pary mają również stabilny związek. Poza tym późne macierzyństwo jest najczęściej dobrze zaplanowane, a dziecko wyczekiwane.

Kobieta po 40. roku życia miała przynajmniej kilkanaście lat, żeby przyjrzeć się wychowywaniu dzieci przez rodzeństwo czy koleżanki, a tym samym móc powielić dobre praktyki i uniknąć błędów.

Robert Czykiel, dziennikarz Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze