Przejdź na WP

13-letnia Grace VanderWaal znana z amerykańskiego "Mam talent", wydała debiutancką płytę. Pierwsza trasa koncertowa niebawem

13-letnia Grace VanderWaal po wygraniu programu, od razu została okrzyknięta młodą nadzieją rynku muzycznego. Na półki sklepów trafiła właśnie jej debiutancka płyta o nazwie "Just The Beginning".

Zobacz film: "Lider Bayer Full bulwersuje się muzycznymi talent show: "Dzieciaki zrzekają się wszystkiego!""

W czerwcu 2016 roku telewizja NBC wyemitowała odcinek castingowy programu "Mam talent". Wzięła w nim udział 12-letnia wówczas Grace VanderWaal. Zaśpiewała przed jury swój własny utwór o tytule "I Don't Know My Name". Piosenkę wykonała z użyciem instrumentu ukulele.

Przeczytaj również:

Widzowie, jak i jury składające się z Mel B, Heidi Klum, Howie Mandela oraz Simona Cowella, byli zachwyceni wykonaniem młodej artystki. Grace dostała długie owacje na stojąco od zgromadzonych na sali widzów. Jury zaprosiło ją natomiast do następnego etapu.

Simon Cowell powiedział, że Grace przypomina mu Taylor Swift. Howie Mandel natomiast określił ją jako "żywy, piękny, chodzący cud". Już po premierowym występie 12-latka stała się sensacją i jej wykonanie szeroko komentowały media na świecie. Kolejne jej wystąpienia tylko ugruntowały jej pozycję.

Najpopularniejsze imiona wybierane przez gwiazdy
Najpopularniejsze imiona wybierane przez gwiazdy [5 zdjęć]

Kiedyś wszyscy mówili o Etiennette, Vivienne Vienna i Fabienne Wiśniewskich. Na językach wszystkich były...

zobacz galerię

Nastolatka za każdym razem, kiedy występowała, wykonywała swoje własne utwory. Cały czas zachwycała i w ten sposób dostała się aż do finału programu. W ostatnim odcinku wykonała własne utwory "Clay" oraz "I Don't Know My Name". W ostatnim odcinku gościem specjalnym była Stevie Nicks, która przyznała, że Grace "ma talent" i z pewnością daleko zajdzie.

Nie było dużym zaskoczeniem, kiedy w finale zwyciężyła właśnie Grace. Młoda artystka otrzymała w nagrodę milion dolarów oraz możliwość występów w stolicy rozrywki - Las Vegas. Popularność dziewczynki ciągle rosła od początku programu, nie zmieniło się to po jego zakończeniu. Nazwisko VanderWaal znalazło się na 7. miejscu w zestawieniu najczęściej poszukiwanych artystów w wyszukiwarce Google w 2016 roku.

Grace VanderWaal podczas występu
Grace VanderWaal podczas występu (Instagram@gracevanderwaal)

Przez ostatni rok Grace skupiała się nad wydaniem swojego debiutanckiego albumu. Podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia Records i jeszcze w grudniu 2016 roku wydała pierwszą EP-kę o tytule "Perfectly Imperfect". Znalazły się na niej utwory znane z jej występu w programie "Mam talent" oraz nowa piosenka "Gossip Girl".

W czerwcu 2017 roku pojawił się w internecie jej pierwszy singiel "Moonlight". Grace w wywiadach podkreślała, że płyta będzie "bardziej wyprodukowana, z tym samym brzmieniem, ale mniej akustyczna", niż EP-ka.

Obok "Moonlight", debiutancką płytę młodej artystki promowały następne single: "Sick of Being Told", "So Much More than This", "Escape My Mind" oraz "City Song".

Grace VanderWaal wydała swoją pierwszą płytę - "Just The Beginning"
Grace VanderWaal wydała swoją pierwszą płytę - "Just The Beginning" (Instagram@gracevanderwaal)

Na płycie "Just The Beginning" znalazło się w sumie 12 piosenek. Wszystkie napisane zostały przez Grace. W przygotowaniu jej wzięli udział Ido Zmishlany oraz duet Kinetics & One Love.

Po premierze płyty, Grace VanderWaal zamierza wyruszyć w trasę koncertową promującą debiutancki album. Obejmie ona kilkanaście występów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.