Trwa ładowanie...

100 pierwszych słówek. Karty obrazkowe (recenzja)

100 pierwszych słówek. Karty do wspólnej zabawy i nauki języka angielskiego i nie tylko. Zdecydowanie „i nie tylko…”, bowiem karty, jak pokazało doświadczenie w naszym domu mogą posłużyć do różnych zabaw, nie tylko z językiem angielskim.

Zobacz film: "Jak rozwija się przedszkolak?"

Zaletą kart jest to, że na każdej jest wyraźna ilustracja na białym tle (czytelny obrazek) z podpisem z jednej strony po angielsku, z drugiej po polsku. Dodatkowym elementem różnicującym wersje językowe jest obramowanie karty, zielone – wersja polska, czerwone – angielska.

100 pierwszych słówek. Karty obrazkowe
100 pierwszych słówek. Karty obrazkowe

zobacz galerię

Sześcioletnia Ula i trzyletni Szymon po zapoznaniu się z kartami i proponowanym przez nas ich wykorzystaniem (podpowiedzi można znaleźć w załączonej mini książeczce) szybko zaczęli sami wymyślać sobie zabawy – zadania. Np. wyszukiwali karty z owocami lub wybierali karty z przedmiotami koloru czerwonego.

Układali również pięć lub sześć kart, którym należało się przyjrzeć. Potem jedno z nich się odwracało, drugie zabierało jedną kartę z zestawu i należało odpowiedzieć na pytanie „czego brakuje”.

Preferowane były odpowiedzi w języku angielskim. Szymon, który dopiero niedawno zaczął naukę języka angielskiego, częściej dawał zadania Uli, pokazując owoc i czekając na podanie jego nazwy po angielsku. Ula, gdy zdarzało się, że nie znała nazwy, przychodziła nas zapytać co to jest.

Pomysłów na samodzielne wykorzystanie kart przez dzieci nie brakuje i nauka przy okazji jest przyjemnością.

Zestaw zawiera:

  • 104 kolorowe karty obrazkowe polsko-angielskie, podzielone na kilka grup tematycznych (m.in. rodzina, zabawki, owoce, kolory, cyfry),
  • poradnik dla rodziców i nauczycieli - pomysły na 33 wspólne gry i zabawy z wykorzystaniem kart, a także praktyczny zapis wszystkich słówek i tekstów piosenek wraz z tłumaczeniem,
  • płytę CD, z nagraniami wszystkich słówek w wykonaniu nativ speakerów oraz dwie piosenki.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.