100 pierwszych słówek. Karty obrazkowe (recenzja)

100 pierwszych słówek. Karty do wspólnej zabawy i nauki języka angielskiego i nie tylko. Zdecydowanie „i nie tylko…”, bowiem karty, jak pokazało doświadczenie w naszym domu mogą posłużyć do różnych zabaw, nie tylko z językiem angielskim.

Zaletą kart jest to, że na każdej jest wyraźna ilustracja na białym tle (czytelny obrazek) z podpisem z jednej strony po angielsku, z drugiej po polsku. Dodatkowym elementem różnicującym wersje językowe jest obramowanie karty, zielone – wersja polska, czerwone – angielska.

Sześcioletnia Ula i trzyletni Szymon po zapoznaniu się z kartami i proponowanym przez nas ich wykorzystaniem (podpowiedzi można znaleźć w załączonej mini książeczce) szybko zaczęli sami wymyślać sobie zabawy – zadania. Np. wyszukiwali karty z owocami lub wybierali karty z przedmiotami koloru czerwonego.

Układali również pięć lub sześć kart, którym należało się przyjrzeć. Potem jedno z nich się odwracało, drugie zabierało jedną kartę z zestawu i należało odpowiedzieć na pytanie „czego brakuje”.

Preferowane były odpowiedzi w języku angielskim. Szymon, który dopiero niedawno zaczął naukę języka angielskiego, częściej dawał zadania Uli, pokazując owoc i czekając na podanie jego nazwy po angielsku. Ula, gdy zdarzało się, że nie znała nazwy, przychodziła nas zapytać co to jest.

Pomysłów na samodzielne wykorzystanie kart przez dzieci nie brakuje i nauka przy okazji jest przyjemnością.

Zestaw zawiera:

  • 104 kolorowe karty obrazkowe polsko-angielskie, podzielone na kilka grup tematycznych (m.in. rodzina, zabawki, owoce, kolory, cyfry),
  • poradnik dla rodziców i nauczycieli - pomysły na 33 wspólne gry i zabawy z wykorzystaniem kart, a także praktyczny zapis wszystkich słówek i tekstów piosenek wraz z tłumaczeniem,
  • płytę CD, z nagraniami wszystkich słówek w wykonaniu nativ speakerów oraz dwie piosenki.
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post 2 dni temu

4
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcja pastelowa marki Caramella nadaje wnętrzu stonowany, elegancki wygląd. Pastelowe odcienie we wnętrzu sprawiają, że czują się w nim dobrze dzieci w każdym wieku. Kolekcja różowa marki Caramella to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. Kolekcja...

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...