Trwa ładowanie...

Zobacz, jak zadbać o zdrowie swojego dziecka

Avatar placeholder
24.09.2019 16:04
Zobacz, jak zadbać o zdrowie swojego dziecka
Zobacz, jak zadbać o zdrowie swojego dziecka (https://pixabay.com/)

Nic nie jest tak ważne, jak zdrowie naszego dziecka. Oczywiście nie jesteś w stanie zawsze zadbać o nie w 100 proc., jednak powinieneś regularnie je kontrolować, stosować wszelką możliwą profilaktykę, czy też wykonywać niezbędne dla dziecka badania. Pamiętaj też, że pomocna może być polisa dla dziecka, która pomoże Ci sfinansować ewentualne leczenie.

1. Polisa dla dziecka – czy warto ją mieć?

Przede wszystkim nie bagatelizuj kwestii ubezpieczenia swojej pociechy. Odpowiednia polisa dla dziecka może okazać się dużą pomocą w sytuacji, gdy dojdzie do poważniejszego zachorowania, czy też np. złamania. Ubezpieczenie może wtedy pokryć koszty ewentualnego leczenia czy rehabilitacji, wykup takiego pakietu będzie więc odpowiedzialnym krokiem ze strony rodzica.

Co więcej, taka polisa może też wiązać się z gromadzeniem kapitału na przyszłość dla dziecka, dzięki czemu rozpocznie ono dorosłe życie z bardzo przyzwoitą sumą pieniędzy. Sądzimy, że korzyści płynących z takiego rozwiązania jest bardzo wiele i warto poważnie rozważyć wykup tego typu ubezpieczenia.

2. Prowadź zróżnicowaną dietę

Coraz częściej można spotkać rodziców, którzy dokonują przesadnej suplementacji swoich pociech. Pamiętaj, że suplementacja w żaden sposób nie powinna zastępować zdrowej i zróżnicowanej diety Twojego dziecka, dlatego nie idź tą drogą i serwuj maluchowi szereg warzyw, owoców, mięs i ryb – aby jego organizm rozwijał się w oparciu o w pełni naturalne składniki.

Suplementacja niestety zaburza odruch sięgania po zdrową żywność, co może odbić się na zdrowiu dziecka w przyszłości. Pamiętaj też, by stawiać na żywność naturalną, bez "chemii" i polepszaczy smaków, które absolutnie nie służą rozwojowi człowieka.

3. Regularnie badaj słuch i wzrok

Polecamy, by nie bagatelizować kwestii związanych ze zdrowiem wzroku i słuchu Twojego potomka. Oczywiście nie możesz z tym przesadzać, jednak półroczne dziecko powinno być przebadane pod kątem prawidłowego rozwoju tychże zmysłów.

Z kolei w przypadku starszego dziecka, zawsze bacznie obserwuj jego zachowania. Pamiętaj, że nie każde dziecko przyzna się do jakichkolwiek zaburzeń swojego stanu zdrowia, toteż dwu lub trzyletnią pociechę warto zabrać do okulisty i laryngologa. A ewentualne zaburzenia wzroku naprawdę łatwo zauważyć: np. dziecko bawiące się telefonem będzie przykładało go bardzo blisko twarzy.

4. Nie lekceważ objawów u swojego dziecka

Kiedy dziecko będzie regularnie informowało Cię, że coś je boli lub coś mu dolega, nie lekceważ tego. Wcale to nie oznacza, że dziecko jest marudne, a Ty bagatelizując taką informację, nie dajesz mu przyzwolenia do dbania o jego własne zdrowie. Jeżeli takie stany będą się przedłużały, nie bój się wykonać nawet bardziej kompleksowych badań.

Pamiętaj przy tym, by nie wpadać też w drugą skrajność. Nie możesz reagować przesadnie na każdy objaw choroby, bowiem ryzykujesz przewrażliwieniem dziecka na swoim punkcie. Nie bagatelizuj więc symptomów, ale też nie przesadzaj z ich nadinterpretowaniem. W razie przeprowadzenia koniecznych badań, polisa dla dziecka może pomóc w zorganizowaniu szybkiej wizyty lekarskiej.

5. Zadbaj o spokój dziecka

Nic jednak nie wpływa za zdrowy rozwój młodego człowieka tak, jak zapewnienie mu możliwego spokoju i stabilizacji. Dziecko, które będzie zbyt rozemocjonowane (np. z powodu napiętej atmosfery panującej w domu) będzie zdecydowanie bardziej narażone na różne infekcje i zachorowania.

Oczywiście najgorszym tego skutkiem będzie pozostawiony na nim zły ślad emocjonalny, co może bardzo intensywnie odbić się na jego dorosłym życiu. Pamiętaj: w Twoim domu dziecko musi czuć się bezpiecznie. Jeżeli będzie odczuwało niepokój w wyniku tworzonej przez Ciebie atmosfery, z całą pewnością jego rozwój psychofizyczny nie będzie przebiegał poprawnie.

6. Myśl szeroko!

Pamiętaj więc, by swoje dziecko badać pod kątem prawidłowego funkcjonowania narządów słuchu i wzroku, ale też nie bagatelizować zgłaszanych przez nie symptomów innych chorób. Miej też świadomość, że w leczeniu może być pomocna polisa dla dziecka, która jest w stanie zagwarantować pokrycie jego kosztów. Zawsze bądź przygotowany na wszystko!

Publikacja sponsorowana

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze