Trwa ładowanie...

„Znajdź kropki” A. Mansfielsd – recenzja

Sześć kartek, dziesięć zagadek do rozwiązania, Andy Mansfield i Wydawnictwo Mamania. Tylko tyle i aż tyle. Nigdy wcześniej nie spotkałam tak wykonanej książki, bo nie jest to książka napisana, to misterne konstrukcje składające się na figury przestrzenne, przesuwki, zapadki, kręcone kółka. To ćwiczenie spostrzegawczości i zdolności manualnych u dziecka. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by rodzic też spróbował swoich sił.

"Znajdź kropki"

"Znajdź kropki"

Czy to książka? Łamigłówka? Może ćwiczenie z geometrii?

Andy Mansfield zaprasza do wyjątkowego świata kolorowych kropek, które ukryły się w najbardziej zaskakujących miejscach.

Popchnij, pociągnij, podnieś i przekręć, aby znaleźć kropki ukryte w tej pomysłowej książce. Znakomita zabawa dla małych i dużych!

Jak tylko otrzymałam tę książkę, rozpoczęłam szukanie kropek. O ile pierwsze zadania były dla mnie banalne, o tyle przy dziewiątym stanęłam i ani rusz dalej! Musiałam trochę pokombinować, zanim się udało, ale jaka byłam z siebie dumna! A skoro ja byłam taka zadowolona, gdy znalazłam wszystkie kropki, jak szczęśliwe musi być dziecko w podobnej sytuacji?

Moja córka (5 lat) jest zafascynowana tą książeczką od pierwszej chwili, w której ją zobaczyła. Pokazałam jej, o co w tym wszystkim chodzi i z ogromną radością i zaciekawieniem przechodziła ze strony na stronę. Jakież było jej zdziwienie, gdy wskazałam przy jednym z zadań na lustereczko, przy innym na zaginanie, dalej odginanie i przesuwanie poszczególnych elementów.

Książka jest przeznaczona dla dzieci od lat sześciu, jednak nie zaszkodzi pokazanie jej również młodszym. Kolorowe kropki z pewnością je zainteresują i zmobilizują do zabawy. „Znajdź kropki” to fantastyczna zabawa dla każdego, kto chce troszkę pobudzić szare komórki do myślenia i kombinowania.

Andy Mansfield postarał się, by dziecko dzięki tej pozycji rozwijało swoją umiejętność logicznego myślenia oraz liczenia a także rozróżniania poszczególnych kolorów. Jednocześnie to my musimy towarzyszyć dziecku z odkrywaniu kolejnych kropek i pomóc mu pokonać chwile, kiedy trudno mu sobie samodzielnie poradzić.

Książka jest zaskakująca, inspirująca, a jednocześnie prosta i kolorowa. Z pewnością spodoba się każdemu, kto się z nią zetknie.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Mamania.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.