"Zawodniacy" w walce z otyłością

Wyniki aktualnych badań przeprowadzonych przez ekspertów z zakresu żywności i żywienia przedstawiają dość niepokojące fakty. Po przebadaniu 2994 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych okazuje się iż ok. 25% z nich (dot. to 28% chłopców i 22% dziewcząt) ma nadwagę bądź jest otyłych. Wpływa to negatywnie na ich stan zdrowia fizycznego oraz relacje w obrębie grupy rówieśniczej.

Nadwaga u dzieci to duży problem - potrzebna jest profilaktyka.

Otyłość stanowi realny problem, który – biorąc pod uwagę statystyki – będzie się pogłębiał, chyba że zostaną podjęte odpowiednie kroki. Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych w ramach kampanii edukacyjnej „Zawodniacy” prowadzi działania, których bezpośrednim celem jest promocja picia wody jako zdrowej alternatywy dla słodkich napojów. Wybór wody ma być świadomym działaniem, które z czasem stanie się nawykiem. Organizatorzy podkreślają szczególnie walory picia wody z kranu.

Polecane wideo:

Odbiorcami kampanii są dzieci w wieku od 6 do 11 lat oraz ich rodzice i opiekunowie. Długofalowym celem całego programu jest obniżenie ryzyka wystąpienia nadwagi i otyłości u dzieci nim objętych.

W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa zawodniacy.pl oraz profil na Facebooku. Znaleźć można tam tematyczne gry edukacyjne, a dla rodziców szereg informacji. Poradnik zawiera zarówno treści merytoryczne, jak i porady wychowawcze, które mogą stosować rodzice, by wpajać dzieciom zdrowe postawy wobec picia wody. Całość nadzorowana jest przez ekspertów Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych pod okiem lekarza pediatry Michała Brzezińskiego. Kampanię objęli swoim patronatem m.in. Ministerstwo Zdrowia, Rzecznik Praw Dziecka, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego oraz Naczelna Izba Lekarska.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl w Katowicach Akademia RodziceMalucha.pl organizuje 6 marca spotkanie w Katowicach.

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

"Lato z książką"

"Lato z książką"

Lato z książką 2014 Zapraszamy na imprezę "Lato z książką" sponsorowane m.in. przez Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Aktualności

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko" odbędą się 31.08-01.09.2013 w Hali Torwar w Warszawie.

Aktualności

Promocyjna oferta portalu cdp.pl

Promocyjna oferta portalu cdp.pl

Logo Portal cdp.pl przygotował ciekawą promocję dla użytkowników serwisu parenting.pl Bajkowa oferta Zapraszamy do skorzystania z promocji!