Trwa ładowanie...

Zapełnij pusty wigilijny talerz SMS-em!

To nie musi być puste nakrycie!
To nie musi być puste nakrycie!

Przyłącz się do akcji i pomóż nakarmić potrzebujących. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

zobacz galerię

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Puste nakrycie na wigilijnym stole jest jedną z najstarszych i doskonale znanych nam tradycji. Tymczasem, w tym roku można zapełnić pusty talerz i pomóc najbiedniejszym jednym SMS-em.

Zwyczaj pozostawiania pustego nakrycia, choć niezwykle szlachetny, nie przekłada się na rzeczywistą pomoc. Z tego powodu, wiele osób uznać może, że to jedynie pusty gest. Niestety, jedynie nieliczne osoby potrzebujące pomocy mają odwagę o nią poprosić, pukając do obcych drzwi w wieczór wigilijny. Dlatego też, pomimo że w całej Polsce dla najbiedniejszych szykuje się miliony pustych nakryć, niewielu z nas miało okazję przyjąć takiego gościa.

Tymczasem w tym roku możliwe jest zapełnienie pustego wigilijnego nakrycia. A wszystko za sprawą pustego SMS-a (lub, w przypadku niektórych telefonów, ze spacją), wysłanego pod numer 72052. Jedna wiadomość kosztuje 2,46 zł z VAT i w całości przekazywana jest na potrzeby najuboższych osób. Dzięki zebranym środkom Caritas Diecezja Warszawsko-Praska zorganizuje wieczerzę wigilijną dla potrzebujących.

Za sprawą akcji świątecznej organizacji Caritas doskonale znana nas tradycja wigilijna nabiera nowego wymiaru, a puste talerze naprawdę się zapełniają. Jest to wspaniała lekcja dla dzieci – wysłany SMS nauczy je, że pielęgnowane przez nas tradycje nie muszą być pustym rytuałem, a postępowaniem, które rzeczywiście niesie pomoc.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.