"Zagadki obrazkowe. Łamigłówki" od Wydawnictwa Edgard – recenzja

Któż z nas nie lubi łamigłówek? Towarzyszą nam od najmłodszych lat, trenują naszą pamięć, a także pomagają wysilać szare komórki. Ich różnorodność potrafi zaskoczyć, a fani łamania głowy, zagadek i gier logicznych bez problemu znajdą coś dla siebie. Wydawnictwo Edgard z myślą o najmłodszych stworzyło „Zagadki obrazkowe. Łamigłówki”, czyli zestaw kolorowych, ilustrowanych kart opracowany specjalnie dla dzieci od 3. roku życia.

"Zagadki obrazkowe. Łamigłówki" od Wydawnictwa Edgard
"Zagadki obrazkowe. Łamigłówki" od Wydawnictwa Edgard

W zestawie znajdziemy kilkadziesiąt kolorowych kart, połączonych klipsem, dzięki czemu żadna z nich się nie zgubi.

Na odwrocie każdej karty znajduje się prawidłowe rozwiązanie zagadki, dlatego w razie problemów bądź niepewności można zerknąć, czy odgadło się poprawnie.

Każda karta zawiera inną zagadkę, co zapewnia niekończącą się zabawę połączoną z nauką. Bo łamigłówki łączą właśnie trening umysłu i zdobywanie wiedzy z pasjonującą zabawą, co jest bardzo ważne dla dzieci od 3. roku życia.

Jakie zagadki kryją karty? Otóż zawierają one szereg wciągających zadań, takich jak znajdowanie ukrytych elementów na rysunku lub wskazywanie narzędzi potrzebnych do wykonania danej czynności. Zagadki, które szczególnie spodobały się mojej bratanicy, to wskazywanie różnic w obrazkach lub wymyślanie, czego brakuje na danym obrazku. Łamigłówki typu: „Jedna z biedronek jest innego gatunku. Znajdź ją”, „Co nie zgadza się na obrazku?”, „Znajdź gwiazdę, która ma najwięcej ramion” czy „Który przedmiot nie pasuje do pozostałych?” nie tylko pobudzają ciekawość dziecka, ale też ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację, rozwijają myślenie logiczne oraz wprowadzają nowe pojęcia, które rodzic może wyjąsniać dziecku podczas zabawy.

Niektóre zagadki wydają się odrobinę za trudne dla dziecka, które dopiero skończyło 3 lata, jednak z pomocą rodzica dziecko oswaja się z zagadkami, rozmawia, zapamiętuje i uczy się nowych słów. Dużym plusem są kolorowe, ułatwiające zapamiętywanie ilustracje autorstwa Natalii i Krzysztofa Minge, doświadczonych psychologów zajmujących się tematyką wczesnego rozwoju intelektualnego.

Z pełnym przekonaniem polecam „Zagadki obrazkowe” zarówno do nauki, jak i zabawy! Propozycja Wydawnictwa Edgard jest świetną alternatywą dla typowych zabaw z dzieckiem, ciekawą formą spędzania wolnego czasu rodzica z maluchem. Łamigłówki z pewnością pozwalają rozwinąć logiczne myślenie oraz koncentrację dziecka, a także wzbogacają jego wiedzę ogólną. A wszystko to w trakcie zabawy! Karty świetnie sprawdzą się w domu i w przedszkolu, na spacerze i podczas podróży. Zapraszam więc do zabawy razem z Kapitanem Nauką!  :)

Ilona Szczotka, 11 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.