Trwa ładowanie...

Zagadka dla geniusza. Sam Bill Gates nad nią się zastanawiał. A czy ty rozwiążesz tę łamigłówkę?

Oto jedna z łamigłówek, które opracowała słynna rosyjska matematyczka Tania Howanowa. Zadanie polega na wskazaniu elementu, który nie pasuje do zbioru. Podobno Bill Gates rozwiązał ją w 30 sekund. Sprawdź, czy uda ci się ją rozwiązać.

Zobacz film: "Dzięki gotowaniu na parze schudła ok. 60 kg"

spis treści

1. Łamigłówka od Tani Howanowej

Tania Howanowa jest znaną w Rosji matematyczką. Kobieta prowadzi swój blog, na którym co jakiś czas publikuje nowe zadania. Przy tym Howanowa zawsze powtarza, że nie przepada za zagadkami polegającymi na wskazaniu niepasującego elementu. Jednak raz matematyczka postanowiła zrobić wyjątek i opracowała poniższe zadanie. Internauci z całego świata wciąż próbują ją rozwiązać.

Tania Howanowa** jest znaną w Rosji matematyczką
Tania Howanowa** jest znaną w Rosji matematyczką

Krążą słuchy, że nad łamigłówką zastanawiał się nawet Bill Gates, który rozwiązał ją w 30 sekund!

A czy ty rozwiążesz tę zagadkę?

2. Zadanie matematyczne dla geniuszy

Na obrazku przedstawionych jest pięć figur geometrycznych. Wszystkie figury są ustawione w przypadkowej kolejności. Zadanie polega na wskazaniu elementu, który nie pasuje do zbioru.

Łamigłówka dla geniuszy
Łamigłówka dla geniuszy

Łamigłówka jest bardzo podchwytliwa. Znasz już odpowiedź?

. . . . . . .

Do zbioru nie pasuje pierwsza figura - czerwony kwadrat w ramce.

Oto wyjaśnienie: każda inna figura na obrazku różni się od siebie tylko jednym elementem. Druga figura nie ma obramowania, trzecia jest kołem, czwarta ma inny kolor, a piąta inną wielkość.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.