Trwa ładowanie...

Zabawki – pomysł na prezent dla dzieci – modny i odrywający dzieci od ekranów

 Dorota Mielcarek
27.11.2019 14:41
prezenty pod choinkę
prezenty pod choinkę

Doskwiera ci przedświąteczna gorączka? Dla niektórych to zdecydowanie za wcześnie na tworzenie listy prezentów, a dla innych najwyższy czas, aby zrobić zakupy. Dzieci zaczynają pisać listy do św. Mikołaja. Może w te święta warto podarować im coś modnego, ponadczasowego i trwałego? Mamy spis takich zabawek!

1. Kreatywność, zabawa, estetyka

Drewniane zabawki przeżywają prawdziwy renesans. Dlaczego warto w nie zainwestować? Są znacznie trwalsze i ładniejsze od plastikowych zamienników - będą służyły dziecku przez długi czas i absorbowały jego uwagę. Ponadto są bezpieczne, ekologiczne i co najważniejsze, rozwijają kreatywność i wyobraźnię każdego malucha. Drewniany garaż, rakieta czy domek dla lalek zapewnią godziny zabawy, która się nie nudzi.

Estetycznych zabawek nie musisz szukać daleko, są dostępne w drogeriach Rossmann.

2. Domek dla lalek – marzenie małej dziewczynki

Jednym z największych marzeń dziewczynki jest posiadanie domku dla lalek. W końcu każda właścicielka kolekcji Barbie powinna mieć miejsce, gdzie jej ukochane lalki będą mogły gotować, jeść, spać i przyjmować gości.

Domek dla lalek wykonany z drewna jest solidniejszy, bardziej wytrzymały (żadne uderzenie piłką lub gwałtowny ruch go nie połamie) i ma mniej krzykliwe kolory niż plastikowe zamienniki. Spełniając marzenie małej dziewczynki, warto zadbać o to, aby dom dla jej laleczek był wyposażony w przedmioty codziennego użytku – łóżko, stolik, umywalkę, kanapę, toaletę. Dzięki temu dziecko będzie chętniej angażowało się w domowe czynności.

Model dostępny w Rossmannie zaprojektowano z myślą, by dziecko mogło zrealizować najprzeróżniejsze pomysły na zabawę i angażować w nią rodziców czy koleżanki. To zabawka, która ucieszy każdą młodą damę.

3. Dla ciekawego świata malucha

Drewniana rakieta edukacyjna to kolorowa zabawka, która sprawi, że dziecko będzie chciało poznać jej wszystkie sekrety. Każda strona to inny rodzaj aktywności, aby maluch mógł spędzić wiele godzin na ćwiczeniu swojej wyobraźni i zdolności manualnych.

Rakieta będzie służyć do wypraw w kosmos, ćwiczeń koordynacji ręka-oko i wprowadzi w świat fizyki ciekawego świata malucha. Mechanizm działania kół zębatych nie będzie już tajemnicą.

Zabawka z pewnością zastąpi ekran smartfona i sprawi, że dziecko będzie do niej długo wracać.

4. Idealny prezent dla małego kierowcy

Chłopcy uwielbiają moment parkowania samochodu – zrozumiałam to, kiedy usłyszałam od mojego syna "tata robi to szybciej, wytłumaczę ci jak". Rada od trzylatka robi wrażenie, więc niech na razie trenuje w swojej wyobraźni.

Drewniany garaż z trzema poziomami i windą będzie dla niego idealnym narzędziem do ćwiczenia manewru parkowania. Tą zabawką można bawić się wspólnie z rodzicami, kolegami czy rodzeństwem. Przyszły kierowca na pewno ją doceni, szczególnie że model dostępny w Rossmannie ma miejsce parkingowe nie tylko dla samochodów, ale również helikoptera.

5. Czas spędzony razem

Zabawki wykonane z drewna są ponadczasowe, modne i zapewniają dobrą zabawę, jednak ich najważniejszą funkcją jest to, że rozwijają wyobraźnię i łączą pokolenia. Domkiem dla lalek z małą dziewczynką pobawi się zarówno jej mama, jak i babcia. Na edukacyjną podróż rakietą wyruszycie całą rodziną, a mały fan samochodów z radością wytłumaczy każdemu zasady ruchu drogowego.

I właśnie to stanowi sedno zabawy – jest to wartościowy czas, który spędzamy razem.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem Rossmann.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze