Przejdź na WP

Zabawa i nauka w rytmie muzyki z nowościami od Fisher-Price®

Muzyka łagodzi obyczaje, relaksuje i wprawia w doskonały nastrój. Nic więc dziwnego, że dzieci uwielbiają wszelkie zabawy, którym towarzyszą piosenki i dźwięki. Mogą w ich rytmie wesoło podskakiwać, tańczyć i śpiewać, uwalniając niespożytą energię. A przyjemne melodie pomogą wyciszyć się lub odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Muzyka to także doskonały „podkład” do nauki – poprzez zabawę, w rytmie wesołych piosenek i rymowanych wierszyków, dzieci szybciej przyswajają wiedzę. Fisher-Price® z myślą o najmłodszych melomanach stworzył nową linię zabawek, które maluszek pokocha od pierwszej nutki!

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Już od pierwszych chwil życia każdemu z nas towarzyszy muzyka: kołysanki mamy, wesołe gwizdanie taty czy śpiew ptaków za oknem. Dzieci z radością sięgają po przedmioty, które przyjemnymi melodiami zachęcają do zabawy. Teraz możemy otworzyć maluchom drzwi do fascynującego świata dźwięków – pomogą w tym muzyczne nowości od Fisher-Price. Mali artyści będą mogli śpiewać i nagrywać piosenki za pomocą Mikrofonu Malucha, tworzyć własne kompozycje na Pianinku Szczeniaczka czy kołysać się w rytmie radosnych melodii przy Gramofonie Malucha.

Mikrofon Malucha (FBP38) jest doskonałym prezentem dla małej gwiazdy estrady. To pierwsze muzyczne akcesorium pozwoli rodzicom odkryć prawdziwy talent ich pociechy. Dzięki 2 trybom zabawy maluch może nagrywać swój własny głos lub śpiewać razem ze Szczeniaczkiem radosne piosenki edukacyjne. Aby uruchomić tryb nagrywania, wystarczy nacisnąć przycisk z wizerunkiem uroczego pieska – mikrofon nagra występ, tworząc pierwszy muzyczny przebój naszego małego artysty. Następnie zabawka odtworzy piosenkę, dodając do niej podkład muzyczny i ciekawe efekty świetlne oraz dźwiękowe. Na koniec szkrab usłyszy pochwałę za świetny występ, co zachęci go do udziału w kolejnym muzycznym „show”. Używając mikrofonu w trybie edukacyjnym i słuchając wesołych piosenek, dziecko znakomicie się bawi, a przy okazji poznaje alfabet, liczby od 1 do 20, a także nazwy kolorów, gdy zabawka rozbłyskuje barwą, o której opowiada tekst piosenki.

W przeciwieństwie do dorosłych, każdy Maluszek jest muzykalny. Nie tylko słucha tonów, lecz także całym sobą doświadcza zjawisk akustycznych. Łatwo rozpoznaje dźwięki, szybko wyczuwa rytm, z ochotą zapamiętuje melodie. Dodatkowo muzyka i rytm sprawiają, że dziecko szybciej przyswaja wiedzę – mówi dr n. hum. Justyna Korzeniewska - psycholog, ekspert Fisher-Price®.

mat. prasowe
mat. prasowe

Pianinko Szczeniaczka (DLK06) to muzyczna zabawka, która zachwyci naszego melomana. Pianinko ma rozmiar idealny dla małych rączek, dzięki czemu dziecko z łatwością trafia w klawisze, komponując wesołe melodie. Maluszek z pewnością chętnie posłucha także klasycznych utworów i ciekawych piosenek. Mały kompozytor podczas doskonałej zabawy może się również uczyć – wystarczy zmienić tryb muzyki na tryb nauki, przewracając stronę interaktywnej książeczki z wizerunkiem sympatycznych zwierzątek. Dziecko po naciśnięciu wybranego klawisza dowie się, jaki widnieje na nim kształt, kolor czy cyfra. Ponadto podczas odtwarzania edukacyjnych piosenek migoczą kolorowe klawisze.

mat. prasowe
mat. prasowe

Dziecko naciskając klawisze i otrzymując w zamian szeroki zakres efektów dźwiękowych, uczy się zasady zależności przyczynowo - skutkowych. Po wielu próbach zaczyna rozumieć, że każde działanie przynosi określony efekt – zauważa dr n. hum. Justyna Korzeniewska - psycholog, ekspert Fisher-Price®.

mat. prasowe
mat. prasowe

Gramofon Malucha (FBM46) zaskoczy małego muzyka szeroką gamą dźwięków i różnorodną możliwością zabawy. Pomarańczowa płyta, z której uśmiecha się żółte słoneczko, oraz kolorowy wałeczek z cyferkami zachęcają do kręcenia nimi, co uruchamia skoczne melodie zapraszające do tańca. Różnokolorowe, podświetlane przyciski uczą szkraba kolorów i kształtów oraz bawią dźwiękami instrumentów muzycznych: trąbki, bębenka i gitary. Dzieci mogą „regulować” głośność za pomocą suwaka z fioletową nutką. Natomiast czerwony przycisk z wizerunkami żółwia i królika uczy przeciwieństw – informując, które zwierzątko porusza się w jakim tempie.

Gramofon wyposażony został w technologię „Poziomy Nauki”, dzięki której interaktywne treści można poznawać na trzech poziomach dopasowanych do zainteresowań oraz etapu rozwoju maluszka! I tak w rytmie wesołych piosenek dziecko pozna alfabet, nauczy się liczyć do dziesięciu, pozna kształty i kolory – również w języku angielskim!

mat. prasowe
mat. prasowe

Dzieci, mając zapewnioną odpowiednią ilość bodźców, podczas zabawy mimowolnie przyswajają przekazywaną wiedzę. Dotykając i słuchając, chłoną otoczenie na swój własny sposób – podkreśla dr n. hum. Justyna Korzeniewska - psycholog, ekspert Fisher-Price®.

Maluch już od pierwszych miesięcy życia może poznawać i rozwijać swoje talenty dzięki muzycznym zabawkom od Fisher-Price®. Akcesoria te otwierają przed dziećmi nowe możliwości, dostarczając niezapomnianych wrażeń i zapewniając wiele godzin fantastycznej zabawy. Dbają także o prawidłowy rozwój oraz pomagają ćwiczyć sprawność małych rączek. Muzyczne zabawki to wspaniałe urozmaicenie zabawy – wprawią malucha w doskonały nastrój i sprawią, że śpiewająco minie mu kolejny dzień pełen małych-wielkich odkryć.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.