Trwa ładowanie...

Zabawa dla małych i dużych z LEGO® Elves®

Co takiego mają w sobie klocki LEGO, czego nie posiadają inne klocki? Bo nikt nie zaprzeczy temu, że są wyjątkowe. Zarówno ja, jak i moja córka mogłyśmy się o tym przekonać już kilka razy. Gdy zobaczyłam kolekcję LEGO Elves, wiedziałam, że to kolejny zestaw, który przerośnie nasze oczekiwania.

spis treści

1. Sekretne Targowisko – skład zestawu

Sekretne Targowisko to kolejny zestaw LEGO Elves, który zachwyca swoją dbałością o szczegóły. W jego skład wchodzą postaci: dwie minilaleczki – elfy Ziemi i Wiatru – Farran Leafshade oraz Aira Wiatrogwizd, smok Ziemi Thorne, sowa pocztowa Owlyver, złotnik Flamy. Poza nimi zestaw składa się z dwupoziomowego targowiska ze schodami, biblioteki, poczty i pracowni złotnika, a także liczne akcesoria i drobne elementy.

2. Zaczarowane klocki

Układanie klocków jest zarówno zabawą, jak i pracą na dobre kilka wieczorów. Razem z córeczką i mężem spędziliśmy nad nimi sporo czasu. Nieodmiennie zachwycaliśmy się tym, że z kilku tak niewielkich elementów można wybudować fantastyczne budynki, obrotowy fotel, otwieraną skrzynię, schowek, wysuwaną szufladę. Córka po kilku takich cudach stwierdziła, że to muszą być jakieś czary!

3. Zaangażowanie dziecka

Szczególnie spodobał jej się smok i obrotowy fotel. Pracę rozkładaliśmy na kilka dni ze względu na to, że w opakowaniu było 5 foliowych woreczków z częściami. Na jeden wieczór przeznaczaliśmy jeden woreczek, by córka nie męczyła się i nie uważała układania za swój obowiązek, ale po prostu dobrze się bawiła.

Zestaw teoretycznie przeznaczony jest dla dzieci od lat ośmiu. Moja córeczka jest trochę młodsza, jednak uważam, że z naszą pomocą i tak świetnie sobie radziła. To ona rozcinała każdy woreczek, wyszukiwała maleńkie elementy, klocuszki i gadżety, naklejała w odpowiednie miejsca naklejki. My pomagaliśmy w łączeniu klocków i wskazywaliśmy kolejność działań.

4. Czego uczą klocki LEGO?

Nie mogłam wyjść z podziwu, jak bardzo klocki LEGO uczą spostrzegawczości (znalezienie dwóch drobnych elementów wśród dziesiątek innych wcale nie jest proste) oraz rozwijają zdolności manualne dziecka. Każdy wie, że nauka poprzez zabawę jest bardziej efektywna, gdyż powstaje mimochodem, tak zwyczajnie i przy okazji.

5. LEGO Elves a wiek

LEGO Elves rzeczywiście są magiczne. Niesamowicie pobudzają wyobraźnię: smoki, elfy, zaczarowane zwierzęta prowadzące bibliotekę. To wszystko sprawia, że maluch nie może doczekać się zakończenia prac nad budową i tak jak moja córka, bawi się smokiem, podczas gdy dorośli układają dalej. Najciekawsze jest to, że sama zapominałam się i zamiast czekać na dziecko, z przejęciem łączyłam kolejne elementy, obserwując, jak powstaje dźwignia czy schody.

6. Piękno, nauka i zabawa w jednym

Zbudowane Sekretne Targowisko to połączenie fantazji, techniki i radości tworzenia. LEGO Elves uczy cierpliwości, szczegółowości, rozwija wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne. Zaś zabawa minilaleczkami, które podróżują na smoku w poszukiwaniu targowiska, przynosi wiele radości, a całość przepięknie się prezentuje.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.