Trwa ładowanie...

Wystawa "Perły motoryzacji w Polsce" z wyjątkowymi atrakcjami dla najmłodszych

Elegancki CWS-T1, kultowy Fiat 508, legendarna Syrena Sport, słynny De Dion Bouton czy jedyny na świecie motocykl Choińskiego – to tylko kilka spośród blisko czterdziestu modeli samochodów i motocykli zaprezentowanych na wystawie w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, która potrwa do 25 września.

To prawdziwa gratka zarówno dla fanów motoryzacji, jak i tych, którzy chcą lepiej poznać historię motoryzacji dzięki kolejnym modelom. Dodatkowo do niektórych eksponatów można wejść i przez chwilę poczuć się, jak kierowcy z dawnych lat. Wśród dzieci największy entuzjazm wywołuje spotkanie z Fiatami 126P, zwanymi "maluchami", do wozu strażackiego i motocyklu.

Na wystawie możemy również zobaczyć Syrenę Sport – ucieleśniającą niespełnione marzenie Polaków o wielkiej motoryzacji. Podobnie, jak Ford T – samochód legenda: 19 lat produkcji, 15 milionów sprzedanych egzemplarzy! Pojazd, który zmotoryzował Stany Zjednoczone, a w latach 1920-1925 był montowany w Polsce. Podziwiać można również brytyjskiego Humbera z początku XX w. – który bardziej przypomina elegancką bryczkę z silnikiem, niż samochód.

Na wystawie obecne są także bardziej współczesne choć historyczne już polskie modele samochodów: Smyk, Mikrus, Meduza, Beskid, Warszawa M-20, nie wspominając o kultowym Fiacie 125p, Polonezie Analogu czy Syrenie 100. Zaprezentowany na wystawie model Buggy Quad Fiat 126p – będący indywidualną przeróbką popularnego "malucha", strażacki Żuk o dumnej nazwie Ramzes w wersji eksportowej do Egiptu, czy wspomniany już Fiat 126p – którego odwiedzający mogą własnoręcznie zapakować na słynne niegdyś "wczasy w Bułgarii".

Kolejną atrakcją dla dzieci jest również możliwość zrobienia sobie zdjęcia na wojskowym motocyklu K-750 – popularnie zwanego "Kaśką", czy uruchomienia wielkiego 4-suwowego wysokoprężnego silnika Mercedesa.

Łącznie na wystawie zaprezentowano ponad 20 samochodów i motocykli.

Ekspozycję można oglądać 7 dni w tygodniu, w godzinach 9-20 w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.