Trwa ładowanie...

Wypadki na zajęciach pozalekcyjnych

Partner materiału: LINK4

W dzisiejszych czasach większość dzieci uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne. Nie ma w tym nic dziwnego – rodzice pragną, by ich pociecha była aktywna i rozwijała swoje talenty. Dlatego również wtedy warto zadbać o jej szczególne bezpieczeństwo.

spis treści

1. Dlaczego dziecko powinno uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych?

Zajęcia sportowe, muzyczne, kółka zainteresowań, nauka języków obcych, warsztaty taneczne, grupy teatralne, chóry, jazda konno, gry psychoedukacyjne – wachlarz zajęć pozalekcyjnych jest dziś tak szeroki, jak nigdy wcześniej. Cieszy i satysfakcjonuje to nie tylko dzieci, które mogą wybrać to, co je najbardziej zainteresuje, ale również rodziców dbających o wszechstronny rozwój swoich pociech.

Zajęcia pozalekcyjne mają bowiem ogromny wpływ na życie naszego dziecka. Mogą w przyszłości zaowocować wyborem konkretnego zawodu czy pomóc mu w odnalezieniu pasji, hobby lub rozwoju ukrytego talentu. To niezwykle wartościowe spędzanie wolnego czasu, które bardzo często pomaga w nauce, rozładowaniu stresu czy pokonywaniu własnych barier.

Fakt, że dziecko przebywa w grupie ludzi o podobnych zainteresowaniach, wpływa również na jego rozwój społeczny. Uczy lepszej organizacji czasu, kreatywności i trudnej sztuki dokonywania właściwych wyborów. Zajęcia pozalekcyjne nie pozwalają dziecku na nudę.

Aby jednak spełniały one swoje niezwykle ważne zadanie w procesie rozwoju malucha, jako odpowiedzialny rodzic musisz się trzymać kilku zasad. Przede wszystkim dziecko powinno mieć wybór. Nie zmuszaj go do uczęszczania na zajęcia, których nie lubi. Dostosuj wybór aktywności do jego możliwości i wieku. Nie zapominaj o odpoczynku, którego twoje dziecko potrzebuje.

Czasami jedne zajęcia pozalekcyjne w tygodniu przyniosą więcej korzyści niż trzy różne rodzaje.

Nie zapominaj o bezpieczeństwie. Zwłaszcza zajęcia sportowe, takie jak np. jazda konna czy karate, wymagają podjęcia odpowiedniej profilaktyki. Kontuzje i wypadki się zdarzają i warto być na nie odpowiednio przygotowanym.

>> Uniknij stresu związanego z urazami i kontuzjami u dziecka. Sprawdź to ubezpieczenie

2. Pomoc w nagłych przypadkach

Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w polskich szkołach i placówkach oświatowych co roku dochodzi do ok. 60 tys. wypadków. I nawet najbardziej odpowiedzialny rodzic czy czujny nauczyciel nie są w stanie zapobiec im wszystkim. Zarówno tym, które mają miejsce podczas lekcji oraz przerw, jak i zajęć pozalekcyjnych.

Warto również pamiętać, że odpowiedzialność szkoły za poniesione szkody obejmuje wyłącznie sytuacje, które miały miejsce na jej terenie. A przecież nie zawsze zajęcia pozalekcyjne, na które uczęszczają nasze dzieci, to te, które organizuje dla nich szkoła.

O tym, jak bardzo ważne jest ubezpieczenie NNW dla dzieci, wie każdy rodzic. Jeśli obawiasz się kontuzji swojego dziecka, sen z powiek spędza ci myśl o zaległościach w nauce czy obawa przed trafieniem dziecka do szpitala, dobrym rozwiązaniem może być wykupienie pakietu ubezpieczeń dla dziecka LINK4 Mama, w którym dostępny jest między innymi produkt "Szybka pomoc dla dziecka". Chroni ona dziecko zawsze – w szkole, na podwórku i zajęciach pozaszkolnych – również tych grożących kontuzją.

Ubezpieczyciel nie tylko zorganizuje i pokryje koszty korepetycji do 600 zł (nieobecność dziecka w szkole min. 7 dni w przypadku jego nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku), ale także zakupi i dostarczy leki kosztujące do 250 zł, pokryje zakup sprzętu rehabilitacyjnego do 1 000 zł i jego dostawę do domu w przypadku zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku oraz zorganizuje i opłaci koszt łóżka szpitalnego dla prawnego opiekuna dziecka, które w wyniku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku jest hospitalizowane (do 1000 zł za łóżko szpitalne dla rodzica lub za hotel zlokalizowany w pobliżu szpitala).

Partner materiału: LINK4
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Advertisement