Trwa ładowanie...

Wrzuciła zdjęcie do sieci. Szybko pożałowała

Social media są bezlitosne. Nic, co wrzucone do sieci, nie ginie. Ta kobieta chciała pokazać z dumą własnoręcznie wykonany ozdobny talerz. Niestety, przeoczyła jego zawartość i bardzo tego żałuje.

Zobacz film: "Czym jest choroba hemoroidalna?"

spis treści

1. Wrzuciła zdjęcie z kremem na hemoroidy

Osoby wykonujące rękodzieło chętnie się nim chwalą w sieci. Tak też zrobiła ta zadowolona z siebie młoda mama.

Pochwaliła się talerzem, który sama ozdobiła brokatem. Rzeczywiście, naczynie wyglądało pięknie i świetnie prezentowały się zgromadzone na nim przedmioty: świeczka, kamienie, zioła, kosmetyki. Internauci byli jednak bezlitośni i wypatrzyli na talerzu krem na hemoroidy.

Pomysłowa kobieta szybko stała się obiektem bezlitosnych żartów. Chociaż krem mocno rzuca się w oczy, kobieta zapewnia, że nie wiedziała, że znajduje się na talerzu. Twierdzi, że ma problemy ze wzrokiem i że żałuje, że tak go wyeksponowała.

W jej obronie stanęło wiele matek, które deklarują, że wskutek ciąży również cierpiały na żylaki odbytu. Inni przekonują, że taki specyfik działa świetnie stosowany niezgodnie z przeznaczeniem, bo pod oczy. Ponoć rewelacyjnie usuwa sińce i zmarszczki, ale my odradzamy nakładanie na twarz środków dedykowanych dla innych części ciała.

2. Hemoroidy - objawy choroby

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu, to choroba cywilizacyjna i coraz częstsza. Ze względu na ulokowanie problemu jest on dla wielu osób bardzo krępujący. Zupełnie niepotrzebnie, bo wiele danych mówi o tym, że w swoim życiu podobnych dolegliwości może doświadczać nawet co druga osoba.

Prawidłowo działające guzki krwawnicze sprzyjają prawidłowemu wydalaniu. Gdy są zbyt rozciągnięte i wypełnione krwią, mogą powodować ból i stany zapalne tkanek odbytu.

Przyczyną problemu może być ciąża i poród, ale nie tylko. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, lub aktywność skoncentrowana na pozycji siedzącej - oto również powody powstawania hemoroidów. Dlatego powinni mieć się na baczności nie tylko pracownicy biurowi, ale i kolarze i wielbiciele jazdy konnej.

Choroba może ulegać nasileniu po 50 r.ż., częstsza jest także u ludzi otyłych i cierpiących na zaparcia. Uważa się, że również seks analny może sprzyjać dysfunkcjom tej wrażliwej strefy ciała.

Choroba hemoroidalna może powodować nie tylko ból, ale i krwawienie z odbytu, a nawet wypadanie hemoridów. Należy bez wstydu udać się do lekarza, ponieważ opisane objawy mogą świadczyć także o potencjalnie śmiertelnych chorobach, jak nowotwory jelit, które zabijają po cichu coraz więcej osób na świecie, niezależnie od kondycji i wieku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza