Przejdź na WP

Wielkanocne niespodzianki od Fisher-Price®

Informacja prasowa

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Nadchodzi Wielkanoc – czas malowania pisanek, spotkań rodzinnych i… wizyty Zajączka Wielkanocnego! Dzieci już wyczekują niespodzianek, które ich uszaty przyjaciel ukryje pod poduszką, w kapciu czy ogródku. Co podarować szkrabowi, aby w te święta uśmiech nie schodził z jego buzi, a prezent zapewniał mu rozwojową zabawę przez długi czas? Fisher-Price®, ekspert od edukacyjnych zabawek, podpowiada Zajączkowi, czym bawić się z noworodkiem, co zafascynuje trochę większego malucha i jaka niespodzianka ucieszy ciekawego świata przedszkolaka.

Lustereczko Małpka (DYC85) to zabawka, która zapewnia maluszkom moc wrażeń i cały wachlarz atrakcji już od pierwszych chwil po narodzeniu. To dzięki niej dziecko ma okazję poznać swój wygląd. Szkrab, przeglądając się w lustereczku, widzi swoją buzię i z czasem zaczyna rozumieć, że uśmiechający się do niego bobas to on sam! Z wielką chęcią i zaciekawieniem ogląda swoje odbicie i obserwuje zmiany. Lustereczko jest też doskonałą zachętą do ćwiczeń na brzuszku. Jest ustawione pod takim kątem, by zachęcać do zabawy właśnie w tej pozycji. To nie wszystko! Umieszczone w zasięgu rączek malucha kolorowe elementy zapewniają bogactwo doświadczeń sensorycznych. Szeleszczący materiał, piszcząca małpka, dzwoniąca papuga, klekoczące banany czy mięciutka, polarkowa trawa zaskakują dziecko różnorodnością faktur i dźwięków. To dodatkowo zajmuje maluszka i uprzyjemnia mu ćwiczenia na brzuszku. Po drugiej stronie Lustereczka Małpki mieszkają wesołe, kolorowe zwierzątka stymulujące wzrok dziecka.

Wiek: 0+

Nieco starsze dzieci z chęcią zaprzyjaźnią się ze Stworkiem-Humorkiem (DRG13). Przekręcając rączką pomarańczowy wałeczek, maluch może obserwować 3 różne miny nowego przyjaciela, z których każda oznacza inny nastrój – radość, smutek i zaskoczenie. Humor zabawki wyrażają również adekwatne dźwięki. Oddają one rodzaj prezentowanych emocji, więc maluch zaczyna kojarzyć minę Stworka z odpowiednim odgłosem. Dzięki „mimice” zabawki dziecko ćwiczy rozpoznawanie samopoczucia. Żywe kolory Stworka-Humorka oraz jego elementy wykonane z różnorodnych tworzyw (materiałowe rączki i tasiemkowe włosy) zaskakują szkraba, zapewniając mu wiele doznań sensorycznych. Sympatyczna forma zabawki zachęca do dzielenia się swoimi emocjami i wprawia malucha w dobry nastrój. Dlatego tak łatwo Stworek-Humorek staje się nieodłącznym towarzyszem zabaw zarówno malucha, jak i jego rodziców.

Wiek: 6 mies. +

Grzechotka – Piramidka z kółek (FHC92) to klasyczna zabawka, która zapewni dziecku wiele godzin rozwojowej zabawy. Idealnie dopasowana rozmiarem do małych rączek piramidka zachęca do chwytania za kolorowe, przyciągające wzrok obręcze. „Trening” z nimi rozwija koordynację wzrokową oraz sprawność manualną – podczas prób umieszczenia kółek na białej podstawce. W zależności od etapu rozwoju, maluch może bawić się zabawką na różne sposoby. Najmłodsze dzieci będą próbować nakładać obręcze na żółty pałąk w dowolnej kolejności. Starsze mogą z czasem utrudniać sobie zadanie, układając krążki od największego do najmniejszego – trenując spostrzegawczość i logiczne myślenie. Kolorowe obręcze stymulują dodatkowo wzrok dziecka i mogą służyć do nauki nazw kolorów. Najmniejsze z kółeczek może pełnić również funkcję grzechotki – dzięki umieszczonym w środku kolorowym koralikom.

Wiek: 6-18 mies.

Pierwsze klocki malucha (FFC84) to rozwojowa zabawa w dopasowywanie, którą pokocha każdy maluszek. W kolorowym pudełeczku z wizerunkiem wesołych zwierzątek znajduje się 10 klocków w 5 różnych kształtach. Zadaniem dziecka jest dopasowanie kształtu klocka do otworku znajdującego się w niebieskiej pokrywie pudełka. Podczas tej radosnej zabawy dziecko ćwiczy zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwija spostrzegawczość. Gdy szkrabowi uda się dopasować klocek do właściwego otworu, radość dziecka i duma rodzica są nie do opisania. Wygodny uchwyt pozwala łatwo przenosić zabawkę, a sztywne opakowanie pomaga utrzymać porządek w dziecięcym pokoju po skończonej zabawie. Kolorowe pudełko doskonale sprawdzi się również jako skrzynia skarbów małego odkrywcy lub inspiracja do zabaw wymyślonych przez dziecko.

Wiek: 6-36 mies.

Dla fanów bestsellerowego robota BeBo doskonałym prezentem będą jego nowe, mniejsze wersje. Muzyczni Miniprzyjaciele (FFF45) to roztańczony duet MiniBeBo i MiniBelli, z którymi maluch może tańczyć i śpiewać – gdziekolwiek zechce. Zabawki wielkością idealnie pasują do małych rączek i zachęcają dziecko do radosnej zabawy. Trącanie główek małych robocików uruchamia wesołe melodie, którym towarzyszy miganie kolorowych światełek pobudzających zmysły szkraba. W rytmie energetycznych piosenek dziecko uczy się liczyć oraz poznaje nazwy kolorów. Radosne hasła wypowiadane przez Muzycznych Miniprzyjaciół zachęcają maluchy do dalszej zabawy. Pogodne dźwięki, melodie oraz światełka angażują zmysł słuchu i wzroku. MiniBeBo i MiniBella sprzedawani są osobno.

Wiek: 6 mies. +

Mali miłośnicy literatury pokochają natomiast Książkę z wierszykami (CDH24), która zaprasza dzieci do świata wesołych wierszyków. Szkrab, przewracając kolorowe strony, usłyszy 6 rymowanek zachęcających do wspólnego śpiewania. Po naciśnięciu przez dziecko jednego z trzech podświetlanych przycisków, znajdujących z boku książeczki, uwielbiany przez maluchy Szczeniaczek podpowie milusińskim, jakie elementy widzą na każdym z obrazków, ucząc ich prostych słówek, kształtów i kolorów. Poszczególne „strony” książeczki posiadają małe uchwyty, które ułatwiają dziecku ich przewracanie oraz ćwiczenie sprawności małych rączek. Interaktywna zabawa zapoznaje również dziecko ze związkiem przyczynowo-skutkowym. Maluch bawiąc się, zaczyna dostrzegać, że jego aktywność wywołuje konkretny efekt. Książeczka z wierszykami może towarzyszyć dziecku zarówno w domu, jak i podczas spacerów, gdyż posiada poręczny uchwyt umożliwiający jej wygodne przenoszenie.

Wiek: 6-36 mies.

Dzieci, które już na własnych nóżkach wędrują po świecie, będą mogły udać się w pełną przygód podróż dookoła globu. Z Edukacyjnym Globusem Odkrywcy (DRJ85) cały świat będzie w zasięgu małych rączek! Ta zabawka rozbudzi w maluchu pasję do odkrywania nieznanych dotąd miejsc. Siedem przycisków umieszczonych na powierzchni globusa zapoznaje małego podróżnika z kontynentami, zamieszkującymi je zwierzętami oraz różnojęzycznymi powitaniami. Poprzez obracanie globusa dziecko uruchomi piosenki i wypowiadane zdania o nowo odkrytych miejscach. Dzięki przewracaniu strony Książki Podróżnika, umieszczonej na podstawce, maluch pozna różne środki transportu, a zabawie towarzyszyć będą wesołe dźwięki. Globus wyposażony został w technologię „Poziomy nauki”, która umożliwia dostosowanie treści do wieku i etapu rozwoju dziecka. Możemy więc wybrać poziom 1, który nauczy maluszka powitań w różnych językach, nazw kontynentów oraz odgłosów zwierzątek zamieszkujących dane miejsce. Poziom 2 zachęci szkraba do odnajdywania zwierzątek na całym globusie, natomiast na poziomie 3 dziecko będzie mogło odsłuchiwać melodie z całego świata. Edukacyjny Globus Odkrywcy zaprasza na pierwsze małe-wielkie podróże, oferując dzieciom ponad 100 dźwięków, piosenek, melodii oraz zdań w języku polskim.

Wiek: 18 mies. +

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.