Warsaw Animals Days – impreza zoologiczna dla małych i dużych miłośników zwierząt

Miłośnicy zwierząt, nie możecie tego przegapić! Poznajcie 15 największych atrakcji Warsaw Animals Days, 7-9 kwietnia w Ptak Warsaw Expo.

1000 psów, 300 kotów. Zwierzęta gospodarskie, morskie, egzotyczne oraz motyle. Spotkanie z Nelą Małą Reporterką i znaną behawiorystką zwierzęcą Anetą Awtoniuk, a także: rywalizacje psich zaprzęgów i agility, pokazy groomingu i psiej mody, wystawa "Wielkie ssaki epoki lodowcowej" - to i wiele więcej czeka na odwiedzających Targi Zoologiczne Warsaw Animals Days, 7-9 kwietnia, w Ptak Warsaw Expo, w Nadarzynie koło Warszawy. Na imprezę dojedziecie bezpłatnym autobusem z dworca centralnego i zachodniego. Macie jeszcze jakieś wątpliwości? Poznajcie bliżej największe atrakcje tej świetnej imprezy.

1. 1. Strefa Karaibska Akwarium Gdyńskiego i Neli Małej Reporterki

1.1. 7-9 kwietnia

Taka okazja nie zdarza się co dzień. Strefa Karaibska Akwarium Gdyńskiego i Neli Małej Reporterki będzie świetnym miejscem dla wszystkich dzieci ciekawych podwodnego świata. Dzięki Akwarium Gdyńskiemu, które wybuduje na targach specjalne akwaria, odwiedzający będą mogli podziwiać słonowodne zwierzęta. W strefie czekać będą:

  • Akwarium Rafowe - zbiornik wraz z żywą rafą koralową oraz bardzo dużą obsadą zwierząt takich jak: koralowce, kolorowe ryby rafowe, małże.
  • Słonowodne zbiorniki Touch Pool – wszyscy zainteresowani, pod okiem edukatorów, będą mogli dotknąć morskich zwierząt, takich jak: rozgwiazdy, wężowidła, kraby pustelniki, czy krewetki czyszczące i poczuć się jak na Karaibach!
  • Morskie bazy badawcze z mikroskopami. W bazach będzie można podziwiać piękno i różnorodność świata podwodnego, w tym: fiszbiny wieloryba, rostrum ryby piły, skorupę żółwia morskiego, szczęki rekinów, muszlę łodzika, gąbki, jaja rekinie, skórę rekina, koralowce, muszle małży i ślimaków morskich oraz koniki morskie.

2. 2. Spotkanie z Nelą Małą Reporterką w Strefie Karaibskiej

2.1. 8 kwietnia

W sobotę w Strefie Karaibskiej spotkamy Nelę Małą Reporterkę - znaną z anten TVP ABC i Radia Dla Ciebie, prawdopodobnie najmłodszą reporterkę w historii.

W programie spotkania:

Prezentacja najnowszej książki Neli Małej Reporterki, podczas której Nela nie tylko opowie o karaibskich zwierzętach i przyrodzie, ale również o piratach, wrakach oraz prawdziwych skarbach!

Specjalna karaibska ścianka z okładką najnowszej książki, na tle której dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie.

Autografy i wspólne zdjęcia.

W strefie karaibskiej będzie można też zakupić książki Neli - stoisko National Geographic (Burda NG Polska).

3. 3. Psie Przedszkole Neli – Adoptuj zwierzaka!

3.1. 8 kwietnia

8 kwietnia w godzinach 9-11 spotkanie z Nelą i szczeniaczkami w psim przedszkolu. Nela opowie dzieciom o psim zachowaniu, jak dbać o pieska i co robić by był szczęśliwy. Nela będzie zachęcać do świadomej adopcji psiaków ze Schroniska na Paluchu. W rozpoczęciu procedury adopcyjnej pomogą obecni na targach wolontariusze schroniska. Pamiętajmy jednak, że adopcja zwierzaka, to odpowiedzialna decyzja, którą trzeba podjąć świadomie.

4. 4. Krajowa Wystawa Psów Rasowych

4.1. 8 kwietnia

Krajowa Wystawa Psów Rasowych zgromadzi przedstawicieli z trzech grup ras FCI. W Ptak Warsaw Expo zobaczymy reprezentantów I grupy, czyli owczarki i psy pasterskie, wśród nich uwielbiane przez królową Elżbietę Welsh Corgi, Komandor – pies z dredami, który wygląda jak mop oraz owczarki: od Niemieckiego, jak Szarik, po australijskiego. Grupa IV to tak zwane przegubowce, czyli jamniki. Grupa VIII to aportery, płochacze i psy dowodne, jak na przykład przemiłe Golden Retrivery, czy też eleganckie Cocker Spaniele, jak słynna Lady z uwielbianego filmu „Zakochany Kundel”.

Każdy pies zostanie oceniony przez sędziego kynologicznego, otrzyma opis i dyplom, a te najpiękniejsze również medale i puchary. Do oceny zostało zaproszonych 4 sędziów kynologicznych. Oceny w ringach rozpoczynają się od godz. 10.00 , konkurencje finałowe od godz. 15.00. Podczas konkurencji finałowych zostanie wybrany najpiękniejszy z najpiękniejszych przedstawicieli każdej z grup, czyli BEST in SHOW.

5. 5. Międzynarodowa Wystawa Kotów

5.1. 8 i 9 kwietnia

Na wystawie zobaczymy kocie piękności, które przyjadą z różnych części Polski oraz z zagranicy. Najliczniej reprezentowane będą koty brytyjskie w różnych odmianach kolorystycznych oraz koty maine coon. Oglądać będzie można koty rosyjskie niebieskie, syberyjskie, norweskie leśne, selkirk rexy, koty tajskie czy bezwłose sfinksy petersburskie.

Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będą dodatkowe konkursy - tzw. WCF Ringi, które odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę około godz. 12.00. W trakcie trwania Ringów sędzia dokona wyboru najpiękniejszego kociaka, kastrata i kota dorosłego uczestniczącego w konkursie.

6. 6. Strefa Behawioralna Anety Awtoniuk

6.1. 7-9 kwietnia

Jednym z niezwykłych gości targów będzie Aneta Awtoniuk - znana z ekranów TV oraz ceniona w branży instruktorka szkolenia psów, behawiorystka zwierzęca i specjalistka od relacji człowiek-pies. Właścicielka Szkoły dla Psów Azorres. Cenne rady Anety przydadzą się zarówno tym już posiadającym zwierzaki domowe, jak i tym, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem swojego zwierzaka.

Podczas targów Warsaw Animals Days Aneta oraz jej współpracownicy ze szkoły Azorres powiedzą o szkoleniu psów, mowie ciała, adopcji lub zakupie zwierzaka oraz pokażą, jak bawić się z psem.

7. 7. Pokaz Psiej Mody

7.1. 7 i 8 kwietnia

Psia Moda – Wiosenna odsłona! Pod takim hasłem odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Pokaz Psiej mody, podczas którego psy ubrane w gustowne ubranka, obróżki i szeleczki oraz psie gadżety różnych polskich producentów zaprezentują najciekawsze trendy na nadchodzący sezon.

Błysk fleszy i zachwyty tłumów nie zestresują psich modeli, przyzwyczajonych do pozowania w najlepszych i najfajniejszych ubraniach. Który psiak zdobędzie najwięcej ludzkich serc? Jaki strój najbardziej trafi w gusta właścicieli psów?

8. 8. Wyścigi psich zaprzęgów

8.1. 8 kwietnia

Rywalizacje psów zaprezentuje Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów. Sport ten – choć wielu Polakom może wydać się nieco „egzotyczny” – ma w naszym kraju nie tylko wielu kibiców, ale też utytułowanych międzynarodowymi nagrodami zawodników. W ramach Warsaw Animals Days Zawody o Puchar Samoyeda - wyścig, w którym wraz z psami pobiegną dzieci oraz zawody uciągu psów. W programie także zajęcia edukacyjno-rozrywkowe z psami zaprzęgowymi dla dzieci prowadzone przez doświadczonych animatorów oraz pokaz sprzętu maszerskiego i prezentacja ras psów zaprzęgowych.

9. 9. Ministerstwo Motyli

9.1. 7-9 kwietnia

To będzie prawdziwa lekcja przyrody oraz niezwykła okazja do spotkania się oko w oko z żywymi, tropikalnymi motylami. Po specjalnym stoisku latać będzie ponad 50 kolorowych motyli. Zwiedzającym stoisko owady usiądą na włosach, czy dłoniach. Zainteresowani usłyszą ciekawostki przygotowane przez edukatorów.

10. 10. Strefa Zwierząt Egzotycznych

10.1. 7-9 kwietnia

Wystawa zwierząt egzotycznych zaprezentuje około 100 fascynujących okazów. Na wyciągnięcie ręki zwiedzających będą takie zwierzęta, jak olbrzymie pająki ptaszniki (nazywane często tarantulami), groźnie wyglądające skorpiony, bardzo silne węże, zwinne gekony, agamy, legwany, a także wije, skolopendry i jeż afrykański. Wystawa będzie nie tylko okazją do zobaczenia z bliska egzotycznych zwierząt - niektóre z nich zwiedzający będą mogli także wziąć na ręce, pogłaskać, a także zrobić sobie zdjęcie z wybranymi okazami. Wiedzy i ciekawostek o zwierzętach dostarczą doświadczeni edukatorzy.

11. 11. Rywalizacje Agility

11.1. 8 i 9 kwietnia

W sobotę i niedzielę będzie możliwość pokibicowania zawodom agility. Prędkość i precyzja – psy bez smyczy i bez obroży pokonują tor przeszkód, kierowane przez przewodników głosem i gestami. Trzy kategorie wzrostu, zróżnicowane klasy zaawansowania, emocje gwarantowane.

12. 12. Pokazy Groomingu

12.1. 7-9 kwietnia

W strefie groomingu specjaliści zaprezentują różne techniki domowej pielęgnacji psów. Pokazy kąpieli i pielęgnacji m.in. Yorków, Maltańczyków i Goldenów, szereg wykładów i prelekcji. Między innymi: "Jak przekonać psa, że pielęgnacja jest przyjemna?", czy "Jak przygotować szczenię do wizyty w salonie groomerskim?"

13. 13. Mini Farma i zwierzaki z ZooBorysew

13.1. 7-9 kwietnia

Zwierzęta gospodarskie wjeżdżają do miasta. To będzie świetna okazja dla wszystkich "mieszczuchów", a zwłaszcza dla dzieci, do zobaczenia na żywo takich sympatycznych zwierząt, jak: kucyki kozy, czy króliki. Ponadto, na targach pojawią się także zwierzęta Zoo Safari Borysew: wielbłąd, alpaki, osły i owce kameruńskie.

14. 14. „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”

14.1. 7-9 kwietnia

Mamuty, prażubr, czy nosorożce - te i inne niezwykłe zwierzęta żyły na naszych ziemiach w czwartorzędzie. Wystawa „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”, przygotowana przez Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk, przybliży wszystkim różnorodność świata zwierząt tego okresu oraz rzuci światło na arcyciekawy proces ich adaptacji ewolucyjnej. Na wystawie zaprezentowane zostaną skamieniałe kości, takich zwierząt jak: mamut włochaty, nosorożec włochaty, jeleń olbrzymi, prażubr, renifer, niedźwiedź jaskiniowy, tur oraz słoń leśny.

15. 15. Strefa Fundacji ze Schroniskiem na Paluchu

15.1. 7-9 kwietnia

Strefa będzie miejscem prezentacji organizacji dbających o dobro zwierząt domowych. Rozmowy z wolontariuszami, prezentacja zwierząt, edukacja o świadomej adopcji. Spotkanie z psimi i kocimi behawiorystami.

16. Ubrania, karmy, artykuły higieniczne i akcesoria dla zwierząt

Targi będą wielkim przeglądem wszystkiego, co potrzebne posiadaczom zwierzaków domowych. Karmy i suplementy, artykuły higieniczne, posłania, miski, smycze, obroże, ubranka, zabawki, transportery i inne akcesoria dla zwierząt, a także usługi dedykowane zwierzętom, jak np. szkolenia, hotele, strzyżenie i pielęgnacja - to wszystko zobaczymy na targach Warsaw Animals Days. Będzie więc wiele okazji do zrobienia zakupów, w atrakcyjnej, targowej cenie.

Targi Zoologiczne Warsaw Animals Days odbędą się w dniach 7-9 kwietnia w Ptak Warsaw Expo, w Nadarzynie koło Warszawy. Równocześnie odbywać się będą Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Geen Days, które z pewnością zainteresują wszystkich posiadaczy domów oraz ogrodów, a także wszystkich miłośników zieleni. Niezmotoryzowanych na wydarzenia dowiezie bezpłatny autobus kursujący z centrum Warszawy.

Szczegółowe informacje i bilety na:animalsdays.eu

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.