Trwa ładowanie...

Wampirek (recenzja)

„Wampirek” Angeli Sommer-Bodenburg stanowi pierwszą część cyklu opowieści, w ramach którego wydano już takie tytuły, jak: „Wampirek przeprowadza się”, „Wampirek w podróży”, „Wampirek na wsi”. To typowa opowieść dla dzieci. Napisana stylem prostym i przystępnym dla odbiorców w wieku powyżej 6 roku życia. Możemy tu odnaleźć zarówno elementy świata realistycznego, jak również baśniowego.

spis treści
Wampirek – Angela Sommer-Bodenburg
Wampirek – Angela Sommer-Bodenburg

zobacz galerię

1. Dla fanów "strasznych" historii

Jeżeli chodzi o moje odczucia to opowiadania te nie wprowadziły mnie w zachwyt. Nigdy nie przepadałam za wampirami, mrocznymi historiami i opowieściami o duchach. Uważam jednak, że nie są to złe opowiadania, a tytułowy Wampirek wcale nie jest taki straszny. Budzi raczej sympatię niż strach. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań słuchacza. Jeżeli Wasze dzieci lubią „straszne” historie, to na pewno będą zachwycone tym audiobookiem.

2. Historia nietypowej przyjaźni

„Wampirek” to w dość zabawny sposób opowiedziana historia o przyjaźni między dziewięcioletnim chłopcem Antosiem, a wampirem Rydygierem. Postać mrocznego hrabiego z początku wydawała się Antosiowi dość upiorna. Rozczochrana czupryna, czerwone oczy i ostre, wampirze zęby wzbudzały w nim strach i grozę. Szybko jednak okazało się, że wampir nie jest taki straszny, na jakiego wygląda. Antosia i Rydygiera połączyła przyjaźń i znaleźli wspólne zainteresowania - oboje bardzo lubili mrożące krew w żyłach historie.

Wkrótce do ich grona dołącza siostra Rydygiera, mała wampirzyca Ania, która obdarowuje Antosia szczególną sympatią. Niestety długo nie udaje się ukryć znajomości z nowo zapoznanymi upiorami, rodzice ciekawi nowego przyjaciela ich syna nalegają na wspólne spotkanie. Antoś ma duże wątpliwości, co do przedstawienia Rydygiera mamie i tacie. Postanawia więc uciec się do podstępu. Jeżeli jesteście ciekawi jak udał się plan zmylenia rodziców i jak zakończyła się ta znajomość z wampirzą rodziną, musicie sięgnąć koniecznie po tą płytę. Mogę tylko zdradzić, że po drodze dwójkę przyjaciół czeka wiele trudności. I jak to bywa w takich historiach, nie zabraknie sytuacji trzymających w napięciu.

_Wampirek

Angela Sommer-Bodenburg

Biblioteka Akustyczna_

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.