Wampirek (recenzja)

„Wampirek” Angeli Sommer-Bodenburg stanowi pierwszą część cyklu opowieści, w ramach którego wydano już takie tytuły, jak: „Wampirek przeprowadza się”, „Wampirek w podróży”, „Wampirek na wsi”. To typowa opowieść dla dzieci. Napisana stylem prostym i przystępnym dla odbiorców w wieku powyżej 6 roku życia. Możemy tu odnaleźć zarówno elementy świata realistycznego, jak również baśniowego.

Dla fanów "strasznych" historii

Jeżeli chodzi o moje odczucia to opowiadania te nie wprowadziły mnie w zachwyt. Nigdy nie przepadałam za wampirami, mrocznymi historiami i opowieściami o duchach. Uważam jednak, że nie są to złe opowiadania, a tytułowy Wampirek wcale nie jest taki straszny. Budzi raczej sympatię niż strach. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań słuchacza. Jeżeli Wasze dzieci lubią „straszne” historie, to na pewno będą zachwycone tym audiobookiem.

Historia nietypowej przyjaźni

„Wampirek” to w dość zabawny sposób opowiedziana historia o przyjaźni między dziewięcioletnim chłopcem Antosiem, a wampirem Rydygierem. Postać mrocznego hrabiego z początku wydawała się Antosiowi dość upiorna. Rozczochrana czupryna, czerwone oczy i ostre, wampirze zęby wzbudzały w nim strach i grozę. Szybko jednak okazało się, że wampir nie jest taki straszny, na jakiego wygląda. Antosia i Rydygiera połączyła przyjaźń i znaleźli wspólne zainteresowania - oboje bardzo lubili mrożące krew w żyłach historie.

Wkrótce do ich grona dołącza siostra Rydygiera, mała wampirzyca Ania, która obdarowuje Antosia szczególną sympatią. Niestety długo nie udaje się ukryć znajomości z nowo zapoznanymi upiorami, rodzice ciekawi nowego przyjaciela ich syna nalegają na wspólne spotkanie. Antoś ma duże wątpliwości, co do przedstawienia Rydygiera mamie i tacie. Postanawia więc uciec się do podstępu. Jeżeli jesteście ciekawi jak udał się plan zmylenia rodziców i jak zakończyła się ta znajomość z wampirzą rodziną, musicie sięgnąć koniecznie po tą płytę. Mogę tylko zdradzić, że po drodze dwójkę przyjaciół czeka wiele trudności. I jak to bywa w takich historiach, nie zabraknie sytuacji trzymających w napięciu.

_Wampirek

Angela Sommer-Bodenburg

Biblioteka Akustyczna_

Ewelina Niestrawska-Mazur, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

Księżcznika i żaba

Księżcznika i żaba

Czytaj i słuchaj, bardzo ciekawa pozycja dla dzieci, które uczą się czytać

Testy i recenzje

Klub księżycowej bransoletki

Klub księżycowej bransoletki

Przyjaźń jest bardzo ważna w życiu każdego z nas. Dzieci chętnie przeczytają tę książkę o relacji trzech przyjaciółek.

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

"I co my z tego MAMY?"

"I co my z tego MAMY?"

Wydawnictwo Znak Agata Puścikowska i Dominika Figurska w rozmowie o macierzyństwie, wielodzietności i stereotypach z tym związanych.