Trwa ładowanie...

Wakacje w zamku na wyciągnięcie ręki!

Finały IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła Marzeń – Sources of Dreams" rozstrzygnięte. 21 kwietnia 2018 roku 97 finalistów wyłonionych spośród 3000 uczestników stanęło do walki o spełnienie swoich marzeń.

Pasjonaci literatury fantasy, w szczególności serii przygód młodego czarodzieja Harry’ego Pottera, historii rodzeństwa Pevensie, dzielnego zwiadowcy Willa Treaty’ego, czy ogromnego świata, którym rządzi jedyny pierścień władzy, zmierzyli się z finałowym testem sprawdzającym ich wiedzę.

Finałowy test to nie tylko pytania zamknięte, czy typu prawda/fałsz. Uczniowie muszą stawić czoła zadaniom logicznym, znać wypowiedzi postaci, odpowiednio zaznaczyć krainy geograficzne na konturowej mapie oraz zredagować krótkie teksty użytkowe.

W tym roku, dzięki uprzejmości współpracujących zamków, finały IV edycji odbyły się w trzech lokalizacjach: w Zamku Gniew (woj. pomorskie), krzyżackiej twierdzy, której surowe mury przypominają o jej roli w dawnych wiekach, w Zamku w Baranowie Sandomierskim (woj. podkarpackie), zwanym również "Małym Wawelem" oraz w Zamku Moszna (woj. opolskie), dawnej siedzibie magnackiego rodu.

Dwunastu najlepszym uczestnikom wręczono nagrody główne, czyli wyjazdy na najbardziej niezwykły wypoczynek do zamków, organizowany w formie tematycznych kolonii fabularyzowanych, czyli Szkoły Czarodziejów, Tropicieli oraz Gwiezdnej Akademii.

Konkurs współorganizowany jest przez Quatronum, organizatora turystyki specjalizującego się w wyjazdach dla dzieci i młodzieży we współpracy m.in. z Zamkiem Moszna, Zamkiem Gniew oraz Zamkiem w Baranowie Sandomierskim. Wspierany honorowym patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polski w Warszawie. O inicjatywie informował portal WP.PL, patron medialny.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.