Trwa ładowanie...

Viralowe zdjęcie trojaczków. Nosidełka tikinagan robią furorę

Avatar placeholder
27.08.2019 14:31
Instagram/ Trojaczki w tikinaganach zrobiły furorę w sieci
Instagram/ Trojaczki w tikinaganach zrobiły furorę w sieci

Zdjęcie trojaczków w nosidełkach tikinagan obiegło sieć i zrobiło furorę wśród internautów. Mama dzieci wyjaśniła lokalną tradycję noszenia dzieci.

1. Tradycyjne nosidełka tikinagan

34-letnia Michelle Kakegamic pochodzi z rezerwatu Muskrat Dam Lake w prowincji Ontario w Kanadzie. Dziś mieszka tam mniej niż 300 osób. A jednak to miejsce znalazło się na ustach wszystkich za sprawą jednego zdjęcia.

Michelle Kakegamic udostępniła zdjęcie swoich trzech uroczych pociech owiniętych w etniczne nosidełka zwane "tikinagan". Rodzina od dawna mieszka na Florydzie, ale często wracają w rodzinne strony i inspirują się lokalnymi tradycjami.

Uorcze dziewczynki, które nazywaja się Hiliary Rose, Heather Grace i Haddison Joy, w tikinaganach wyglądają jeszcze bardziej słodko niż w innych nosidłach. Nic dziwnego, że pod fotografią znalazło się kilkaset komentarzy. Szczęśliwa mama przyznała, że opieka nad trojaczkami bywa wyzwaniem. Jednak pomimo trudności, już pół roku udaje się jej karmić piersią córeczki.

Zobacz film: "Panna młoda karmiła piersią na własnym ślubie"

Tikinagany są wciąż praktykowanym sposobem noszenia dzieci w społeczności Muskrat Dam. Dzieci są umieszczane w specjalnych woreczkach, które następnie są zasznurowywane, żeby maluchy nie wypadły, a wnętrze nosidełka wypełniane jest mchem. W miarę, jak dzieci rosną, rozmiar jest zmieniany na większy.

Całość mocuje się do drewnianego stelaża. Nosidełka są też barwnie zdobione haftami, koralikami, muszelkami. Ornamentyka ma funkcję nie tylko estetyczną. Stylizacje mogą mieć, zgodnie z lokalnymi wierzeniami, magiczne i ochronne działanie.

Wiele tikinganów ma niesamowite historie. To coś, czego nie da się kupić w sklepie. Niektóre są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nawet starsze dzieci uwielbiają w nich zasypiać. Uważa się, że maluchy lepiej śpią i rzadziej wybudzają się ze snu, gdy są w szczelnie zasznurowanych tikinaganach.

Lokalna społeczność Muskrat Dam to wzór jeśli chodzi o wychowanie dzieci. Od wieków praktykowali to, co dziś nazywane jest rodzicielstwem bliskości oraz długie karmienie piersią. Współcześnie organizowane są nawet warsztaty, na których każdy może nauczyć się wyplatać tikinagan na swój własny, oryginalny sposób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze