Usypianki - propozycja od Wydawnictwa MAGNUS

Moje dziecko nie chce spać, co robić? To pytanie zadajemy psychologom, lekarzom, Internetowi. Czy jest uniwersalna rada? Jak trudno położyć dziecko do łóżka wie chyba każdy. My praktykujemy sprawdzone rozwiązanie - wspólne czytanie.

1. Na "dobranoc" dla dziecka

Wieczorny rytuał przedsenny z książką to najlepszy sposób na wyciszenie i łagodne wejście do krainy snu. Czyż sami nie zasypiamy nad książką, mając tuż pod powiekami obrazy i słowa, przeżywając emocje bohaterów? Seria "Usypianki" została stworzona z myślą o tych chwilach, kiedy przytulając malucha, dajemy sobie wspólny czas na zamknięcie dnia.

"O pociągu, którego nikt nie chciał" to historia starego pociągu porzuconego na bocznicy kolejowej, który ożywa i staje się znów piękny dzięki marzeniu dziecka. Mały bohater Rysio postanawia spełnić swoje marzenie o posiadaniu własnej ciuchci i dać drugie życie znalezionej lokomotywie. W tym zadaniu pomaga mu przypadkowo spotkany Pociągowy Duszek.

"O Łosiu, który szukał przyjaciela" to opowieść o potrzebie znalezienia miejsca dla siebie. Tytułowy bohater, nie pasując do przestrzeni, w której się znalazł, szuka kogoś, kto zechce go dostrzec i zaprosić do wspólnego spędzania czasu, do wspólnej zabawy. Niestety, świat nie jest dla niego przyjazny, a instytucje, w których zazwyczaj funkcjonują ludzie odrzucają go ze względu na "inność". Dopiero miłość dziecka sprawia, że Łoś znajduje, to czego tak bardzo pragnął.

2. Dlaczego warto?

  • Pogodne i wyciszające historie z dobrym zakończeniem – idealne do poduchy.
  • Realistyczne historie z niepostrzeżenie wplecionymi magicznymi wątkami.
  • Wciągające i trzymające w napięciu opowieści.
  • Książeczki w sprytny sposób poruszają ważne tematy: funkcje starych, niepotrzebnych rzeczy czy poszukiwania swojego miejsca na ziemi.
  • Przedstawione historie uczą dziecka emocji i empatii.
  • Liczne wyliczanki słowne zawarte w treści wprowadzają rytm, pozwalający dziecku na wyciszenie się i zapadnięcie w sen.

Pakiet książeczek z serii „Usypianki” to świetny pomysł na gwiazdkowy prezent dla dziecka i jego rodziców.

Więcej na:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.