Przejdź na WP

Urodziła dziecko, chociaż lekarz stwierdził menopauzę. Nie wiedziała, że jest w ciąży

Monica Thompson miała zaledwie 46 lat, gdy lekarze zdiagnozowali u niej menopauzę. Była w szoku, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży i za chwilę na świat przyjdzie jej potomek.

Zobacz film: "Trzy razy zaszła w ciążę, mimo że brała tabletki antykoncepcyjne"

Monica przez 16 lat wraz starała się o dziecko. Gdy kobieta weszła w okres menopauzy, pogodziła się z faktem, że już nigdy nie zajdzie w ciążę. - Byłam ''psią mamą'' i byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa, chociaż zazdrościłam koleżankom i siostrom, które miały dzieci – powiedziała w jednym z udzielonych wywiadów.

Monica była w ciąży przez siedem i pół miesiąca, nie wiedząc o tym. Jak odkryła prawdę? Pewnego dnia poczuła silne skurcze, wymiotowała, bardzo źle się czuła. Postanowiła zwolnić się z pracy i udać do najbliższej placówki medycznej. Lekarz zapytał kobietę, czy może być w ciąży. Odpowiedziała, że ma menopauzę i jest to niemożliwe. Specjalista zlecił jednak badanie krwi. Okazało się, że nietrzymanie moczu, które miało być jednym z objawów menopauzy, było faktycznie pęknięciem pęcherza płodowego i skutkowało przedwczesnym sączeniem się płynu owodniowego.

Monica nie wiedziała, że jest w ciąży
Monica nie wiedziała, że jest w ciąży

''Byłam w szoku, gdy usłyszałam, że jestem w ciąży. Przecież nie mogłam mieć dzieci przez tyle lat. Dowiedziałam się, że w związku moim stanem muszę mieć natychmiast wykonaną cesarkę. Czułam się przerażona. Od momentu otrzymania informacji o ciąży do chwili, gdy już urodziłam, minęło 24 godziny. Wszystko działo się bardzo szybko'' – wspomina Monica.

Jayden urodził się w trzydziestym tygodniu ciąży. Jako wcześniak, został natychmiast umieszczony na oddziale intensywnej terapii noworodków. ''Jestem szczęśliwa, ale jednocześnie czuję się okradziona z ciąży i wszystkich pięknych chwil, które mogłabym celebrować podczas tych 7 miesięcy. Nie przytyłam, nie czułam, jak dziecko się porusza, nie słyszałam pierwszego bicia jego serca'' – opowiedziała kobieta.

Lekarze twierdzą, że przyczyna może tkwić w odchudzaniu. Monica, chcąc zadbać o zdrowie po usłyszeniu, że przechodzi menopauzę postanowiła schudnąć. Ćwiczyła kilka razy w tygodniu i przeszła na dietę. W sumie schudła 10 kilogramów.

Dziś jest szczęśliwą matką. Jayden jest cały i zdrowy. Rodzina wróciła już do domu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.