Przejdź na WP

Unikatowa akcja Empiku na powrót do szkoły – ekspert doradzi wybór plecaka

Zobacz film: "Wysokie oceny za wszelką cenę"

Przez dwanaście lat niemal codziennie uczniowie dźwigają na plecach książki i przybory szkolne. Wybór tornistra będzie miał wpływ na kondycję kręgosłupa w przyszłości – niewłaściwie dobrany plecak może sprzyjać rozwojowi wad postawy, zaburzeń modelu ruchu i funkcji organizmu. Dlatego Empik przeszkolił grupę 100 pracowników, by w największych salonach rodzice mogli skorzystać z porady ekspertów w zakresie doboru tornistra i plecaka. Już 2 sierpnia rusza ogólnopolska akcja, której ambasadorem został znany fizjoterapeuta i autor publikacji o rozwoju dzieci – Paweł Zawitkowski.

Dla dziecka wybór plecaka oznacza wzór, który odpowiada jego osobowości, zainteresowaniom i gustom, ale dla rodzica najważniejsza jest funkcjonalność i ergonomia. Empik w swojej tegorocznej ofercie przygotowanej na sezon związany z powrotem do szkoły prezentuje rozwiązania, które zadowolą wszystkich.

Jak co roku zaprosił do współpracy młodzież, z którą wspólnie decyduje o wzorach kolekcji na najbliższy rok szkolny. W tym sezonie w specjalnym badaniu zostały wybrane najmodniejsze flamingi, uniwersalne piórka i zbuntowane szachownice. W tych deseniach przygotowano całą gamę artykułów uzupełniających, to znaczy piórniki w kilku kształtach, zeszyty w różnych formatach oraz inne przedmioty przydatne w szkole takie, jak teczki, segregatory czy kubki termiczne. Empik nie tylko tworzy wyjątkowe kolekcje, ale też współpracuje z najlepszymi markami i popularnymi brandami, aby finalnie zaoferować najbogatszą ofertę spełniającą oczekiwania rodziców i dzieci.

Uczniowie znajdą imponujący wybór najmodniejszych i najciekawszych wzorów zarówno artykułów szkolnych, jak i tornistrów oraz plecaków, a rodzice – produkty, które spełniają rygorystyczne normy. – Tornister musi być lekki, dostosowany do wzrostu i tęgości dziecka, z wyprofilowanym, przylegającym do pleców tyłem. Szelki tornistra powinny być miękkie i przylegające do ciała dziecka. Jeśli plecak ma zapinany z przodu pas biodrowy, musi kończyć się na szczycie miednicy, a jeśli go nie ma – na poziomie kręgosłupa lędźwiowego. Kolejny element to bezpieczeństwo na drodze, czyli odblaskowe elementy – podkreśla ambasador akcji, fizjoterapeuta i autor publikacji „Mamo, Tato, co Ty na to?”, Paweł Zawitkowski.

Kolekcja Empik
Kolekcja Empik

W aż 71 salonach w największych miastach od 2 sierpnia będzie można porozmawiać z ekspertem Empiku. Specjaliści doradzą rodzicomi dzieciom, który plecak będzie najbardziej odpowiedni do wieku, wzrostu i potrzeb. Wybór plecaków jest imponujący zarówno pod względem wyglądu – są modne wzory i kolory, kolekcje Disneya, klubów piłkarskich, obrazki ze zwierzętami – jak i funkcjonalności. Wystarczy wymienić choćby wyprofilowane usztywnienia, miejsce na laptop czy deskorolkę, specjalne wyjścia na słuchawki czy popularne w ostatnich latach trolleye – plecaki na kółkach, które równie wygodnie nosi się na plecach. Sieć współpracuje z najlepszymi markami, popularnymi brandami oraz tworzy własne, wyjątkowe kolekcje. W tym roku wśród autorskich wzorów znalazły się najmodniejsze flamingi, uniwersalne piórka i zbuntowane szachownice – o wyborze tych trzech projektów zadecydowała grupa, dla której je tworzono – uczniowie. W tych deseniach przygotowano gamę artykułów uzupełniających wyposażenie plecaka (m.in.: piórniki, zeszyty, teczki).

Na szczególną uwagę zasługuje seria ergonomiczna. Dzięki odpowiednim kształtom takie przybory szkolne wypracowują prawidłowe posługiwanie się nimi, tak ważne na początku szkolnej przygody. – Odręczne pisanie to skomplikowana funkcja wielu obszarów mózgu odpowiedzialnych za percepcję wzrokową, analizę i nadawanie znaczenia obrazom, koordynację wzrokowo-ruchową, ruchy globalne i precyzyjne, organizację i planowanie ruchu, przewidywanie, analityczne i abstrakcyjne myślenie, procesy poznawcze, pamięciowe, porównywanie i odnoszenie figur i linii do znanych pojęć – wymienia Paweł Zawitkowski oraz zwraca uwagę na dobór odpowiednich narzędzi do nauki. Wyprofilowane długopisy i ołówki pomagają utrzymać właściwy układ dłoni, specjalne wypustki i trójkątny kształt sprawiają, że małe palce nie ślizgają się po rysiku. Niektóre przybory zostały zaprojektowane w dwóch wersjach – dla prawo- i leworęcznych, ponieważ w obu przypadkach układ ręki jest nieco inny. Warto podkreślić, że dzieci leworęczne radzą sobie bez dedykowanych produktów, ale łatwiej im będzie, jeśli skorzystają ze specjalnych akcesoriów. – To nie tylko wygoda, ale też precyzja, przyjemność, poczucie sukcesu i efekt pozytywnej oceny własnej pracy – dodaje specjalista.

Empik to nie tylko szeroki wybór artykułów szkolnych, ale również największa na rynku oferta podręczników, lektur szkolnych, opracowań i materiałów dla nauczycieli. W sklepie internetowym empik.com można je kupić z rabatami do 30%.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.