Ucieczka Pippi (recenzja)

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, gdy weźmie się do ręki książkę Astrid Lindgren "Ucieczka Pippi", są zdjęcia. Kolorowe, choć nieco archaiczne już dziś fotografie filmowych postaci Pippi oraz rodzeństwa Anniki i Tommy’ ego. Tych samych, których doskonale pamiętam z dzieciństwa. Książka powstała bowiem na podstawie scenariusza do tego filmu. Ciekawa byłam, czy Pippi i jej przyjaciele spodobają się również moim dzieciom.

Szalone - jak określiła moja pięcioletnia córka Ula - przygody Pippi i jej przyjaciół zainteresowały zarówno ją, jak i prawie trzyletniego Szymona. Z przejęciem słuchali, co wydarzyło się, kiedy Annika, po kłótni z mamą, postanowiła uciec z domu. Siostrze postanowił towarzyszyć Tommy, a do uciekinierów dołączyła też Pippi, która obiecała mamie Anniki i Tommy’ego, że się nimi zaopiekuje. I mimo różnych zaskakujących przygód Pippi zadbała jak umiała o rodzeństwo i dotrzymała słowa danego ich mamie.

Szymon za każdym razem, gdy czytałam dzieciom kolejne fragmenty książki, chciał żebym wróciła do tego, jak Pippi jadła makaron (robiąc sobie z niego brodę). Ulę zasmuciło to, że bohaterka nie miała przy sobie swoich rodziców. Tłumaczyła sobie jednak, że Pippi była zawsze wesoła, bo mama na pewno patrzyła na nią z nieba. Ja z kolei odbyłam podróż do czasów mojego dzieciństwa, kiedy lubiłam oglądać przygody bardzo silnej, rudowłosej dziewczynki, jej konia i małpki. Polecam sympatykom Pippi, jak i tym, którzy (o ile są tacy) jeszcze nie mieli okazji jej poznać.

_Pippi oczami Uli (robi szalone miny nachylona nad wodą)

Ucieczka Pippi

Astrid Lindgren

Wydawnictwo Zakamarki

Poznań 2009_

Anna Mayer, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.