Trwa ładowanie...

Tych rzeczy lepiej nie trzymać w łazienkowej szafce

Łazienkowe szafki mają, w zamyśle ich konstruktorów, zawierać najpotrzebniejsze środki higieny. Okazuje się, jednak, że zawierają o wiele więcej. Jakich przedmiotów lepiej nie trzymać w szafce, by nie narazić się na niebezpieczeństwo?

Zobacz film: "Sposób na wyczyszczenie okapu"

1. Szafka to nie apteczka

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy natychmiast wyjąć z szafki w łazience jest… szczoteczka do zębów.

Niestety, łazienka jest bardzo wilgotnym miejscem, które narażone jest na występowanie grzybów i pleśni. Taka szczoteczka (szczególnie przy wrażliwych dziąsłach) może być zagrożeniem dla zdrowia.

Nie powinniśmy też traktować łazienki jako drugiej apteczki. Często można w tym miejscu znaleźć witaminę C, suplementy dla dzieci, czy leki, które po prostu nie zmieściły się w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu.

Przede wszystkim łazienka jest najcieplejszym miejscem w całym domu.

Oprócz ogrzewania sami często powodujemy tam warunki niemal jak w saunie. Ciepło jest jednym z czynników sprawiających, że produkty do spożycia zaczynają tracić swoje właściwości, a w konsekwencji się psuć.

Ostatnia grupa produktów, które nie powinny się znaleźć w łazience to leki ratujące życie. Pomijając warunki niesprzyjające długiemu przechowywaniu, leki należy trzymać w miejscu, do którego chory zawsze ma dostęp.

W przypadku alergików, czy cukrzyków może to być sprawa życia i śmierci, dlatego nie należy trzymać ich w jednej szafce z szamponem dla psa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl] (https://dziejesie.wp.pl/)

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.