Trwa ładowanie...

Trudności z matematyką: Dzieci potrzebują korepetytorów, aby nauczyć się szkolnego programu nauczania

Avatar placeholder
24.04.2023 10:01
Trudności z matematyką: Dzieci potrzebują korepetytorów, aby nauczyć się szkolnego programu nauczania
Trudności z matematyką: Dzieci potrzebują korepetytorów, aby nauczyć się szkolnego programu nauczania (materiał Partnera)

Artykuł sponsorowany Buki

Podstawa programowa z matematyki jest dla wielu uczniów w polskich szkołach zbyt trudna. Do takiego wniosku doszli analitycy serwisu BUKI, badając zapotrzebowanie na korepetytorów z przedmiotów ogólnokształcących.

Okazało się, że prawie co druga prośba wśród przedmiotów szkolnych na portalu korepetycji dotyczy nauczyciela matematyki (45%). Następnie z dużym marginesem plasuje się język angielski (17%) i chemia (11%). Pierwszą piątkę zamyka język polski (8%) i fizyka (7,5%).

(materiał Partnera)

Co ciekawe, o ile na korepetytorów matematyki zapotrzebowanie jest mniej lub bardziej stałe przez cały rok, o tyle sytuacja wygląda znacznie inaczej w przypadku innych przedmiotów. Tym samym nauczyciele języka angielskiego są najbardziej poszukiwani w sierpniu i wrześniu, podczas gdy w pozostałych miesiącach zapotrzebowanie na nich spada o połowę. Ale korepetytorzy chemii i fizyki są najbardziej poszukiwani w grudniu. Pod koniec roku zapotrzebowanie na tych nauczycieli jest o jedną trzecią wyższe niż średnia.

Nieco inaczej sytuacja wygląda wśród tych, którzy przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty. Tak, 47,5% zapytań na stronie BUKI School dotyczy również poszukiwania korepetytora z matematyki. Prawie 28% uczniów, którzy szukają pomocy u nauczycieli poza szkołą, chce poprawić swoją znajomość języka ojczystego. Podczas gdy co piąta osoba chce poprawić swój angielski.

-Można zatem stwierdzić, że obecna podstawa programowa z matematyki jest dla wielu uczniów zbyt trudna. Uczniowie muszą zatrudniać korepetytorów przez cały rok, aby nadrobić zaległości w programie nauczania i dobrze zdać egzaminy. - Metodyk nauczania online Tomasz Domański, BUKI School

(materiał Partnera)

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku uczniów, którzy chcą uzyskać dobre oceny na egzaminie maturalnym. Tu również prym wiodą matematyka i język polski, z odpowiednio ponad 43% i 15% wniosków. Natomiast trzecie miejsce zajmuje przez chemia. 13,5% użytkowników BUKI School chce poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Pierwszą piątkę zamyka język angielski (13%) i biologia (7%).

(materiał Partnera)

Co ciekawe, zwykle przygotowanie do matury z matematyki z pomocą korepetytora trwa około 2 miesięcy, podczas gdy do matury rozszerzonej prawie 3 miesiące. Przygotowanie do matury głównej z języka polskiego trwa 2,5 miesiąca, a do egzaminu rozszerzonego 3 miesiące. Ale w przypadku takich przedmiotów jak chemia, angielski i fizyka przygotowania do egzaminu zaawansowanego zajmują dwa razy więcej czasu, niż do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.

Artykuł sponsorowany Buki

Polecane dla Ciebie